Srebrna Góra - Cuvee Blanc półsłodkie 2020
Srebrna Góra - Cuvee Blanc półsłodkie 2020

Srebrna Góra - Cuvee Blanc półsłodkie 2022

Ocena:
Smak
Półsłodkie
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Małopolska
Szczep
Solaris
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11%
Temperatura podawania
8-10 °C

57,99 zł

Opis

Po wielu latach, winnica Srebrna Góra powróciła do wytwarzania białego wina półsłodkiego. I jest to bardzo udany powrót! Wino przygotowane ze szczepów: solaris (35%), hibernal (25%), seyval blanc (20%), johanniter (20%).

W nosie wyczuwana dojrzała gruszka i jabłko, poziomka, banan w białej czekoladzie i czereśnia koktajlowa w syropie.

W ustach wino jest pełne i bogate: smak gruszki w kompocie, białe winogrona, mirabelka, banan w czekoladzie, rodzynki i żurawina. W tle odrobina nut ziołowych: mięty i melisy oraz nieco rumianku.

Wino Srebrna Góra - Cuvee półsłodkie jest aksamitnie kremowe.

Polecamy pić samodzielnie lub do lekko słodkich, delikatnych deserów (np.; panna cotta) zawierających dodatek owoców: brzoskwiń, nektarynek, moreli, jabłek, gruszek, także cytryn bądź limonek, passiflory lub ananasa.

Będzie smakowało również z owocami w miodzie, plackami, naleśnikami, lekkimi kremami. Warto również go spróbować do dań nieco ostrzejszych: orientalnych aromatycznych.

NOWY ROCZNIK MA NOWĄ ETYKIETĘ !!!

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Srebrna Góra

Winnica Srebrna Góra - jedna z największych polskich winnic, powstała na ziemiach kamedulskich. Wielkie projekty rodzą się z pasji, marzeń, wytrwałości i z wiary w niemożliwe. Tak też było i w tym wypadku.

Producent

Winnica Srebrna Góra stanowi obecnie jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Obszar upraw obejmujący 26 hektarów pozwala nie tylko na duże możliwości produkcyjne, ale i na sporą swobodę w doborze szczepów. Srebrna Góra w swych działaniach nawiązuje do tradycji krakowskiego winiarstwa, sięgających X wieku. Zabytkowe pomieszczenia klasztoru kamedułów, nowoczesne zbiorniki fermentacyjne, drewniane beczki, tu miłość do wina i tradycja, spotykają się z nowoczesną technologią.  

Szczepy

Na zboczach Przegorzał i Bielańskich, znajdujących się w pobliżu klasztornego wzgórza i lasu wolskiego uprawiane są Chardonnay, Pinot Gris, Riesling, Gewürztraminer, Zweigelt, Regent, Pinot Noir i Seyval Blanc. Powstają z nich białe i czerwone jednoszczepowe oraz kupaże. 

Historia

Projekt rozpoczęto przy współpracy z zakonem Kamedułów w Krakowie. W 2009r. Lanfranco Longhi E.C., Ojciec Major Kongregacji Eremitów Kamedułów Góry Koronnej wydał oficjalnie zgodę na zagospodarowanie 12 ha ziemi. W 2010r. dokonano pierwszych nasadzeń, dwa lata później światło dziennie ujrzało pierwsze 16 tysięcy butelek wina sygnowanego nazwą Srebrna Góra. Kolejne lata to m.in. powiększenie areału o kolejne 12 ha (tym razem w Przegorzałach), podwojenie nasadzeń i zwiększenie produkcji do, bagatela 65 tysięcy butelek wina na rok (dane na rok 2015).  Dziś Srebrna Góra jest jedną z najprężniej  rozwijających się i na pewno najpiękniej położonych winnic w Polsce.

Klimat / Gleba

Łagodny klimat, naturalna osłona od strony Lasu Wolskiego, Dolina Wisły, dobre nasłonecznienie (południowo-zachodnia wystawa) i wapienno-gliniaste podłoże - wszystko to zapewnia dogodne warunki do uprawy winorośli właściwej. A gdy do tego dodać tradycję i ciężką pracę - efekty są bardzo obiecujące. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
marzec-2022

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również