Winnica Turnau - Solaris

Winnica Turnau - Solaris 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Zachodniopomorskie
Szczep
Solaris
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

85,99 zł

Opis

Klarowne, połyskujące wino o jasno słomkowej barwie. Pierwsze wrażenie zapachowe przynosi przyjemny owocowy aromat, rozwijający się w kierunku świeżych bananów i gruszek. Usta wyraziste i pikantne, o intensywnej kwasowości i mocy, z łagodnym cukrem resztkowym. Solaris z Winnicy Turnau to wino wytrawne, z charakterem i zadziornością, która zapada w pamięć.

Polecamy do mięsa białego oraz wieprzowiny, ryb, makaronów.

Rocznik 2022:

Cukier resztkowy 6,6 g/l

Kwasowość 7,2 g/l

Wino z rocznika 2019 zdobyło złoty medal na International Wine Challenge AWC Vienna 2020 "gold"

Winnica Turnau Solaris on Vivino

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Turnau

Winnica Turnau – winnica to próba przywrócenia rodzinnych tradycji. Łączy przyjaźń, pasję i kulturę wina, której założyciele – kuzyni są wielbicielami.

Winnica

Choć nazwisko Turnau kojarzone jest głównie z muzyką i na pewno pomogło w początkowej promocji winiarskiego przedsięwzięcia, to wszystko co działo się później nosi przedrostek "naj". Turnau bowiem jest największą i najbardziej rozpoznawaną winnicą w Polsce. Od siebie dodamy, że uważamy ich również za najbardziej innowacyjną firmę - w ostatnich latach wprowadzali do swojej oferty nowe wina takie jak, LodoweŚwiętomarcińskie lub Szlachetny Zbiór. Wszystkie bardzo wysokich lotów, jak na Winnicę Turnau przystało.

Szczepy

Dziś, po wielu latach ciągłego rozwoju Winnica Turnau obejmuje swym areałem 34 hektary obsadzone takimi szczepami jak: Solaris i Johanniter, Riesling, Hibernal, Seyval blanc, Rondo, Regent i Cabernet. Oferują zarówno kupaże, jak i wina jednoszczepowe oraz cenione i poszukiwane wino lodowe i musujące. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 2010r., oficjalnie, bo plany snuto o wiele wcześniej. Zbigniew Turnau, jego syn Jacek - obaj prowadzący duże gospodarstwo, sadownik Tomasz Kasicki i… Grzegorz Turnau, którego szerzej przedstawiać nie trzeba, postanowili połączyć siły, wykorzystać doskonałe warunki Baniewic i założyć winnicę. Skłoniła ich do tego nie tylko wspólna pasja, ale i chęć wskrzeszenia rodzinnej tradycji, zapoczątkowanej we Lwowie przez właściciela ziemskiego Jerzego Turnaua. Ich działania wspiera doświadczony winiarz z Nadrenii - Frank Faust.

Klimat / Gleba

Dość chłodny, choć w miarę łagodny klimat północno-zachodniej Polski, obecność dużych zbiorników wodnych (w tym stosunkowo bliskie sąsiedztwo Morza Bałtyckiego), odpowiednia suma opadów oraz piaszczysto-gliniaste gleby (cały teren jest pagórkowaty) sprawiają, że w Baniewicach winorośl, zwłaszcza jej białe odmiany, mają się bardzo dobrze. 

Ocena

3 - ilość opinii

Klasa...
...sama w sobie
Dodano przez Madzia w dniu 2022-08-03

must have
Regularnie muszę kupować dla swojej rodziny. Absolutny hit, rok w rok pycha
Dodano przez Monika w dniu 2022-07-12

Turnau w śpiewającej formie
Kolejny super rocznik, wino, które spokojnie może konkurować z zagranicznymi odpowiednikami. Brawo!
Dodano przez Piotr w dniu 2022-04-23

Inni klienci kupili również