Godyla - Johanniter wytrawny 2019 Zobacz większe

Godyla - Johanniter wytrawny 2020

15486

Nowy produkt

Wino o jasnej barwie. Dominuje charakter Rieslinga, którego w przodkach ma odmiana Johanniter.

Wino wyróżnia bardzo wyrazista struktura kwasowa, która zadowoli każdego fana rześkich białych win. Posmak jest długi i przyjemny ze zdecydowaną nutą zielonych jabłek.

Harmonijne wino, o trwałych aromatach.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Pałacowa Winnica Godyla
Pałacowa Winnica Godyla

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionOpolszczyzna
SzczepJohanniter
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Pałacowa Winnica Godyla

Winnica

Autor przedsięwzięcia - Szymon Godyla to doświadczony winiarz z międzynarodowym doświadczeniem zdobytym m.in. w niemieckiej winiarni Vier Jahreszeiten. Szymon jest również absolwentem Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (studiował również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie). Winnica oferuje zwiedzanie, degustacje, oraz bazą hotelową i restauracyjną w przepięknym pałacu w Pawłowicach.

Szczepy

W winnicy uprawia się znane dobrze w Polsce: Solaris, Johanniter, Souvignier Gris oraz Rondo i Regent. Winifikowane są tutaj zarówno wina jednoszczepowe, jak i kupaże (cuvee), a produkcja nastawiona jest zdecydowanie na jakość, nie zaś ilość.

Historia

Winnica Pałacu Pawłowice założona została w 2015r., kiedy dokonano pierwszych nasadzeń na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (woj.opolskie). Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r.Uprawy prowadzone są na obszarze 2.6 ha i obejmują obecnie ok. 10,000 krzewów. Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r. Warto jednak pamiętać, że tradycja uprawy winorośli na tych terenach jest o wiele dłuższa. Pierwsze krzewy nasadzili tu budowniczowie Pałacu Pawłowice, już 150 lat temu!

Klimat / Gleba

Pawłowicka Góra oferuje gliniaste podłoże, stoki posiadają lekki nachylenie oferując dobre nasłonecznienie. Uprawie wybranych przez Szymona Godylę szczepów wspiera łagodny, umiarkowany klimat. 

Opinie

Napisz opinię

Godyla - Johanniter wytrawny 2020

Godyla - Johanniter wytrawny 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawny
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Polska 
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Johanniter
  • Region: woj. Opolskie

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: