Godyla - Solaris 2020 Zobacz większe

Godyla - Solaris 2020

15484

Nowy produkt

Przyjemne wino o jasno słomkowej barwie, w zapachu świeże i aromatyczne. Wyraźnie wyczuwalne nuty brzoskwini, mirabelki, ananasa i pigwy.

W ustach soczyste i orzeźwiające, nuta ananasa dominuje w długotrwałym posmaku. Całość większy przyjemna słodycz zrównoważona odpowiednią kwasowością.

Idealne do deserów.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Pałacowa Winnica Godyla
Pałacowa Winnica Godyla

Opis

KolorBiałe
SmakPółsłodkie
Kraj pochodzeniaPolska
RegionOpolszczyzna
SzczepSolaris
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Pałacowa Winnica Godyla

Winnica

Autor przedsięwzięcia - Szymon Godyla to doświadczony winiarz z międzynarodowym doświadczeniem zdobytym m.in. w niemieckiej winiarni Vier Jahreszeiten. Szymon jest również absolwentem Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (studiował również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie). Winnica oferuje zwiedzanie, degustacje, oraz bazą hotelową i restauracyjną w przepięknym pałacu w Pawłowicach.

Szczepy

W winnicy uprawia się znane dobrze w Polsce: Solaris, Johanniter, Souvignier Gris oraz Rondo i Regent. Winifikowane są tutaj zarówno wina jednoszczepowe, jak i kupaże (cuvee), a produkcja nastawiona jest zdecydowanie na jakość, nie zaś ilość.

Historia

Winnica Pałacu Pawłowice założona została w 2015r., kiedy dokonano pierwszych nasadzeń na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (woj.opolskie). Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r.Uprawy prowadzone są na obszarze 2.6 ha i obejmują obecnie ok. 10,000 krzewów. Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r. Warto jednak pamiętać, że tradycja uprawy winorośli na tych terenach jest o wiele dłuższa. Pierwsze krzewy nasadzili tu budowniczowie Pałacu Pawłowice, już 150 lat temu!

Klimat / Gleba

Pawłowicka Góra oferuje gliniaste podłoże, stoki posiadają lekki nachylenie oferując dobre nasłonecznienie. Uprawie wybranych przez Szymona Godylę szczepów wspiera łagodny, umiarkowany klimat. 

Opinie

Napisz opinię

Godyla - Solaris 2020

Godyla - Solaris 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: półsłodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Polska 
  • Zawartość alkoholu: 12%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Solaris
  • Region: woj. Opolskie

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: