Godyla - Siegerrebe & Johanniter 2019
Godyla - Siegerrebe & Johanniter 2019

Godyla - Siegerrebe & Johanniter 2019

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Opolszczyzna
Szczep
Johanniter
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
10-12 °C

70,99 zł

Opis

Przyjemne wino charakteryzujące się bardzo kwiecistym aromatem muszkatu, przypominającym wino z traminera, jest pełne i ekstraktywne. Dzięki kupażowi z johanniterem wyczuwalne są agrestowe oraz jabłkowe nuty.

BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Pałacowa Winnica Godyla

Winnica

Autor przedsięwzięcia - Szymon Godyla to doświadczony winiarz z międzynarodowym doświadczeniem zdobytym m.in. w niemieckiej winiarni Vier Jahreszeiten. Szymon jest również absolwentem Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (studiował również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie). Winnica oferuje zwiedzanie, degustacje, oraz bazą hotelową i restauracyjną w przepięknym pałacu w Pawłowicach.

Szczepy

W winnicy uprawia się znane dobrze w Polsce: Solaris, Johanniter, Souvignier Gris oraz Rondo i Regent. Winifikowane są tutaj zarówno wina jednoszczepowe, jak i kupaże (cuvee), a produkcja nastawiona jest zdecydowanie na jakość, nie zaś ilość.

Historia

Winnica Pałacu Pawłowice założona została w 2015r., kiedy dokonano pierwszych nasadzeń na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (woj.opolskie). Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r.Uprawy prowadzone są na obszarze 2.6 ha i obejmują obecnie ok. 10,000 krzewów. Pierwsze wina z trafiły na rynek w 2018r. Warto jednak pamiętać, że tradycja uprawy winorośli na tych terenach jest o wiele dłuższa. Pierwsze krzewy nasadzili tu budowniczowie Pałacu Pawłowice, już 150 lat temu!

Klimat / Gleba

Pawłowicka Góra oferuje gliniaste podłoże, stoki posiadają lekki nachylenie oferując dobre nasłonecznienie. Uprawie wybranych przez Szymona Godylę szczepów wspiera łagodny, umiarkowany klimat. 

Ocena

1 - ilość opinii

Jak Adam Małysz
Lekki, polski, sympatyczny, sprawdza się, każdy polubi ;)
Dodano przez Łukasz w dniu 2022-08-03

Inni klienci kupili również