Battifarano - Torre Bollita Matera Moro 2014

15607

Nowy produkt

Mało znana apelacja z okolicy pięknego miasteczka Matera na południu Włoch. Bardzo udany kupaż winogron cabernet sauvignon 60%, merlot 20% i popularnego primitivo 20%. To ciekawa alternatywa dla klasycznej mieszanki bordoskiej. Rezultatem jest ciemne, nieprzeniknione czerwone wino z fioletowymi refleksami; nos jest intensywny i surowy, przytłoczony czerwonymi owocami w dżemie i dzikimi ziołami. Smak jest bogaty, ciepły, taniczny i ma świetną strukturę. Będzie pasowało do mięs, wędlin i serów. 

Wino dojrzewało w stalowych kadziach przez 2 miesiące, w dębowych beczkach przez 12 miesięcy i w butelkach przez kolejne 12 miesięcy. Torre Bollita to fragment zabytkowej zabudowy na terenie posiadłości Battifarano, widoczny na etykietce wina.

Więcej szczegółów

64,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Battifarano
Battifarano

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionBasilicata
SzczepCabernet Sauvignon
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Battifarano

"Znamy dobrze nasze siedlisko, cal po calu, w takiej postaci, w jakiej jest nam dane. I produkujemy w oparciu o jego smaki, a nie nasze gusta”

Don Vincenzo Battifarano

Gospodarstwo “Masseria Battifarano” należy do rodziny Battifarano od pięciu wieków, czyli siedemnastu pokoleń. Francesco Battifarano, syn Vincenza, jest drugim pokoleniem agronomów z wykształcenia. Wcześniej było to po prostu samowystarczalne gospodarstwo, a od 1930 funkcjonuje jako przedsiębiorstwo rolnicze. Oprócz upraw winnej latorośli na stu hektarach rosną gaje oliwne i sad brzoskwiniowy, w bliskim sąsiedztwie Morza Jońskiego, w regionie Bazylikata na połuidniu Italii. Winiarnia Battifarano prezentuje intersującą mieszankę tradycji i nowoczesności. W winnicach uprawiane są głównie lokalne odmiany winorośli, jak białe greco czy lubiane primitivo, a dodatkowo znane, międzynarodowe odmiany winorośli francuskiego pochodzenia, jak Petit Verodt. Wszystko w oparciu o zasady zrównoważonego rolnictwa, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Battifarano: vini, cultura, agricultura.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Napisz opinię

Battifarano - Torre Bollita Matera Moro 2014

Battifarano - Torre Bollita Matera Moro 2014

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Włochy 
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 18°C
  • Produkowane ze szczepów: Cabernet Sauvignon 60%, Merlot 20%, Primitivo 20%
  • Region: Basilicata

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: