Battifarano - Toccacielo Basilicata Rosso

15604

Nowy produkt

Wino o intensywnym i lśniącym rubinowym kolorze. Aromaty mocne, owocowe z przewagą śliwki. Wino dobrze dojrzałe, lekko taniczne, średniej budowy.

Winnice, gdzie uprawiany jest francuski szczep merlot w posiadłości Battifarano, leżą, podobnie jak St.-Emilion w Bordeaux, na gliniasto-mulistych glebach o ekspozycji południowej. Gwarantują masę i dobrą zawartość alkoholu temu winu, które dobrze komponuje się z kuchnią włoską. Toccacielo (wł. dotknij nieba!) to nazwa strumienia, który przecina parcelę, na której znajdują się właśnie nasadzenia merlot do tego wina. Wino dojrzewało przez 12 miesięcy w stalowych kadziach.

Może tworzyć się naturalny osad, co świadczy o prawdziwej jakości produktu uzyskanego przy zastosowaniu odpowiednich procedur produkcji wina.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Battifarano
Battifarano

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionBasilicata
SzczepMerlot
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Battifarano

"Znamy dobrze nasze siedlisko, cal po calu, w takiej postaci, w jakiej jest nam dane. I produkujemy w oparciu o jego smaki, a nie nasze gusta”

Don Vincenzo Battifarano

Gospodarstwo “Masseria Battifarano” należy do rodziny Battifarano od pięciu wieków, czyli siedemnastu pokoleń. Francesco Battifarano, syn Vincenza, jest drugim pokoleniem agronomów z wykształcenia. Wcześniej było to po prostu samowystarczalne gospodarstwo, a od 1930 funkcjonuje jako przedsiębiorstwo rolnicze. Oprócz upraw winnej latorośli na stu hektarach rosną gaje oliwne i sad brzoskwiniowy, w bliskim sąsiedztwie Morza Jońskiego, w regionie Bazylikata na połuidniu Italii. Winiarnia Battifarano prezentuje intersującą mieszankę tradycji i nowoczesności. W winnicach uprawiane są głównie lokalne odmiany winorośli, jak białe greco czy lubiane primitivo, a dodatkowo znane, międzynarodowe odmiany winorośli francuskiego pochodzenia, jak Petit Verodt. Wszystko w oparciu o zasady zrównoważonego rolnictwa, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Battifarano: vini, cultura, agricultura.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Napisz opinię

Battifarano - Toccacielo Basilicata Rosso

Battifarano - Toccacielo Basilicata Rosso

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Włochy 
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 18°C
  • Produkowane ze szczepów: Merlot
  • Region: Basilicata

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: