Battifarano - Le Paglie Matera Greco 2019

15605

Nowy produkt

Białe wino wytrawne ze szczepu greco blanco, jak nazwa wskazuje o antycznych korzeniach. W kieliszkach uwalniają się harmonijne, owocowe i kwiatowe aromaty. Jasnożółty kolor i odcienie zieleni opowiadają o ponownym odkryciu życia winnic i gleby, które po wspaniałej przeszłości tysiącletniego rolnictwa znosiły stulecia bagien. Całkowita rekultywacja parceli zwanej „Paglie di Battifarano”, zakończona w latach pięćdziesiątych XX wieku, przywróciła te ziemie do dawnej świetności.

Greco będzie pasowało do ryb, owoców morza, mięczaków.

Więcej szczegółów

59,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Battifarano
Battifarano

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionBasilicata
SzczepGreco Blanco
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania10-12 °C

Battifarano

"Znamy dobrze nasze siedlisko, cal po calu, w takiej postaci, w jakiej jest nam dane. I produkujemy w oparciu o jego smaki, a nie nasze gusta”

Don Vincenzo Battifarano

Gospodarstwo “Masseria Battifarano” należy do rodziny Battifarano od pięciu wieków, czyli siedemnastu pokoleń. Francesco Battifarano, syn Vincenza, jest drugim pokoleniem agronomów z wykształcenia. Wcześniej było to po prostu samowystarczalne gospodarstwo, a od 1930 funkcjonuje jako przedsiębiorstwo rolnicze. Oprócz upraw winnej latorośli na stu hektarach rosną gaje oliwne i sad brzoskwiniowy, w bliskim sąsiedztwie Morza Jońskiego, w regionie Bazylikata na połuidniu Italii. Winiarnia Battifarano prezentuje intersującą mieszankę tradycji i nowoczesności. W winnicach uprawiane są głównie lokalne odmiany winorośli, jak białe greco czy lubiane primitivo, a dodatkowo znane, międzynarodowe odmiany winorośli francuskiego pochodzenia, jak Petit Verodt. Wszystko w oparciu o zasady zrównoważonego rolnictwa, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Battifarano: vini, cultura, agricultura.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Napisz opinię

Battifarano - Le Paglie Matera Greco 2019

Battifarano - Le Paglie Matera Greco 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Włochy 
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 10-12'C
  • Produkowane ze szczepu:  Greco Blanco 
  • Region: Basilicata

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: