Battifarano - Curaffanni Matera Moro Riserva 2016

15610

Nowy produkt

Curaffanni to flagowy kupaż winiarni Battifarano. Powstaje w wyniku selekcji najlepszych winogron z winnic Battifarano. Produkowane ze szczepów: cabernet sauvignon 60%, merlot 20%, primitivo 20%

Po ręcznym zbiorze i starannej fermentacji leżakuje przez 24 miesiące w małych beczkach z francuskiego dębu, a następnie 12 miesięcy w butelkach. Wszystko po to, aby uzyskać wyrafinowany smak i wysokiej jakości wino.

Gęsty rubinowy kolor, prawie nieprzenikniony. Bukiet jest intensywny i obfity, wyłaniają się owocowe i korzenne aromaty, odpowiednio połączone z roślinnymi, balsamicznymi, oraz nutami prażonymi i ziemistymi. Czarne owoce jagodowe, dzikie jeżyny, aromatyczne zioła, pieprz, tytoń, grafit. Na podniebieniu ciężkie, ciepłe, aksamitne, lekko świeże i odpowiednio taninowe. Wino o świetnej strukturze, ma bardzo długi, mięsisty i energiczny finisz. Imponujące, charyzmatyczne wino.

Wino do medytacji, które ma cieszyć samo, może też ukoić zmysły po intensywnym dniu pracy.

Więcej szczegółów

156,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Battifarano
Battifarano

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionBasilicata
SzczepCabernet Sauvignon
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Battifarano

"Znamy dobrze nasze siedlisko, cal po calu, w takiej postaci, w jakiej jest nam dane. I produkujemy w oparciu o jego smaki, a nie nasze gusta”

Don Vincenzo Battifarano

Gospodarstwo “Masseria Battifarano” należy do rodziny Battifarano od pięciu wieków, czyli siedemnastu pokoleń. Francesco Battifarano, syn Vincenza, jest drugim pokoleniem agronomów z wykształcenia. Wcześniej było to po prostu samowystarczalne gospodarstwo, a od 1930 funkcjonuje jako przedsiębiorstwo rolnicze. Oprócz upraw winnej latorośli na stu hektarach rosną gaje oliwne i sad brzoskwiniowy, w bliskim sąsiedztwie Morza Jońskiego, w regionie Bazylikata na połuidniu Italii. Winiarnia Battifarano prezentuje intersującą mieszankę tradycji i nowoczesności. W winnicach uprawiane są głównie lokalne odmiany winorośli, jak białe greco czy lubiane primitivo, a dodatkowo znane, międzynarodowe odmiany winorośli francuskiego pochodzenia, jak Petit Verodt. Wszystko w oparciu o zasady zrównoważonego rolnictwa, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Battifarano: vini, cultura, agricultura.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Napisz opinię

Battifarano - Curaffanni Matera Moro Riserva 2016

Battifarano - Curaffanni Matera Moro Riserva 2016

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Włochy 
  • Zawartość alkoholu: 14,5%
  • Temperatura podawania: 19-20°C
  • Produkowane ze szczepów: cabernet sauvignon 60%, merlot 20%, primitivo 20%
  • Region: Basilicata

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: