Battifarano - Curaffanni Matera Moro Riserva 2016

15610

Nowy produkt

Curaffanni to flagowy kupaż winiarni Battifarano. Powstaje w wyniku selekcji najlepszych winogron z winnic Battifarano. Produkowane ze szczepów: cabernet sauvignon 60%, merlot 20%, primitivo 20%

Po ręcznym zbiorze i starannej fermentacji leżakuje przez 24 miesiące w małych beczkach z francuskiego dębu, a następnie 12 miesięcy w butelkach. Wszystko po to, aby uzyskać wyrafinowany smak i wysokiej jakości wino.

Gęsty rubinowy kolor, prawie nieprzenikniony. Bukiet jest intensywny i obfity, wyłaniają się owocowe i korzenne aromaty, odpowiednio połączone z roślinnymi, balsamicznymi, oraz nutami prażonymi i ziemistymi. Czarne owoce jagodowe, dzikie jeżyny, aromatyczne zioła, pieprz, tytoń, grafit. Na podniebieniu ciężkie, ciepłe, aksamitne, lekko świeże i odpowiednio taninowe. Wino o świetnej strukturze, ma bardzo długi, mięsisty i energiczny finisz. Imponujące, charyzmatyczne wino.

Wino do medytacji, które ma cieszyć samo, może też ukoić zmysły po intensywnym dniu pracy.

Więcej szczegółów

156,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Battifarano
Battifarano

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionBasilicata
SzczepCabernet Sauvignon
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Battifarano

Winnica

Winnica Battifarano zlokalizowana jest w regionie Bazylikata, na południu Włoch, w bezpośrednim sąsiedztwie morza Jońskiego. Właściciele wierzą w zrównoważone rolnictwo, mając na uwadze jego wpływ na środowisko i społeczny aspekt pracy. Winnica wykorzystuje panele słoneczne, oszczędną gospodarkę wodą i odpadami, oraz minimalizuje emisję dwutlenku węgla. 

Szczepy

Battifarano koncentruje się na dwóch szczepach charakterystycznych dla regionu - Primitivo oraz Greco Bianco. Primitivo, bardzo znane i lubiane w Polsce, to wizytówka sąsiedniej Pugli - ale z sukcesem produkuje się wina również w sąsiedniej Bazylikacie. To właśnie rodzina Battifarano była jednym z głównych inicjatorów lokalnej apelacji Primitivo Matera DOC. Z kolei Greco Bianco to już szczep typowy dla Bazylikaty, z którego powstają mineralne wina o aromatach cytrusów, brzoskwiń i morel. My gorąco polecamy dwa czerwone kupaże Torre Bollita oraz Curaffanni

Historia

Ziemie, na których dzisiaj kultywuje się wino są w posiadaniu rodziny Battifarano od ponad 500 lat. Profesjonalna przygoda z winem zaczęła się ok. 20 lat temu, kiedy Don Vincenzo Battifarano, wykształcony agronom podjął decyzję o wyborze najlepszych parcel i dokonaniu pierwszych obsadzeń. Dzisiaj winnica współprowadzona jest przez syna Francesco.

Klimat / Gleba

Powierzchnia winnicy obejmuje 100ha, z czego 35ha podlega kultywacji winorośli, natomiast pozostały obszar obsadzony jest oliwkami i brzoskwiniami. Winnice znajdują się w paśmie przymorskim, na wysokości 60m n.p.m. na relatywnie płaskich terenach. Większość upraw oparta jest o gleby gliniaste i piaszczyste, co umożliwia wysoką wchłanialność wody i składników odżywczych. Wysoka zawartość glinki, nadaje winom intensywny kolor, złożony zapach i bogactwo smaków. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Napisz opinię

Battifarano - Curaffanni Matera Moro Riserva 2016

Battifarano - Curaffanni Matera Moro Riserva 2016

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Włochy 
  • Zawartość alkoholu: 14,5%
  • Temperatura podawania: 19-20°C
  • Produkowane ze szczepów: cabernet sauvignon 60%, merlot 20%, primitivo 20%
  • Region: Basilicata

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: