Battifarano - Toccacielo Basilicata Bianco

15603

Nowy produkt

Toccacielo (wł. dotknij nieba!) to nazwa strumienia, który przecina winnice w sielskiej posiadłości Masseria Battifarano. Słomkowy kolor z zielonymi refleksami. Intensywny owocowy zapach: nuty banana i złotego jabłka. Chardonnay z pełnym smakiem gorącego lata. Pełne, ciepłe wino z nutami mineralnymi i dobrą zawartością alkoholu. Świetnie komponuje się z włoską kuchnią, z rybami i owocami morza.

Winogrona poddane obróbce na zimno z miękkim tłoczeniem, statycznym klarowaniem i przedłużoną fermentacją.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Battifarano
Battifarano

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionBasilicata
SzczepChardonnay
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania10-12 °C

Battifarano

"Znamy dobrze nasze siedlisko, cal po calu, w takiej postaci, w jakiej jest nam dane. I produkujemy w oparciu o jego smaki, a nie nasze gusta”

Don Vincenzo Battifarano

Gospodarstwo “Masseria Battifarano” należy do rodziny Battifarano od pięciu wieków, czyli siedemnastu pokoleń. Francesco Battifarano, syn Vincenza, jest drugim pokoleniem agronomów z wykształcenia. Wcześniej było to po prostu samowystarczalne gospodarstwo, a od 1930 funkcjonuje jako przedsiębiorstwo rolnicze. Oprócz upraw winnej latorośli na stu hektarach rosną gaje oliwne i sad brzoskwiniowy, w bliskim sąsiedztwie Morza Jońskiego, w regionie Bazylikata na połuidniu Italii. Winiarnia Battifarano prezentuje intersującą mieszankę tradycji i nowoczesności. W winnicach uprawiane są głównie lokalne odmiany winorośli, jak białe greco czy lubiane primitivo, a dodatkowo znane, międzynarodowe odmiany winorośli francuskiego pochodzenia, jak Petit Verodt. Wszystko w oparciu o zasady zrównoważonego rolnictwa, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Battifarano: vini, cultura, agricultura.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Oceń 
2021-04-15

Dotknij nieba!

Na południu Włoch to łatwo, tam gdzie lazur wody styka się z błękitem nieboskłonu. I dojrzewają owoce i grona i oliwki. Chardonnay lubi taki klimat gorący, jest krągłe, soczyste owocem dojrzałym, pijalne. Na pewno pasuje do pieczonego kalafiora z komosą ryżową, prawdopodobnie do wielu zapiekanych warzyw.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Battifarano - Toccacielo Basilicata Bianco

  Battifarano - Toccacielo Basilicata Bianco

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Włochy 
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 10-12°C
  • Produkowane ze szczepów: Chardonnay
  • Region: Basilicata

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: