Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Abbotts&Delaunay - Chardonnay Domaine da la Metaire d'Alon Zobacz większe

Abbotts & Delaunay - Chardonnay Domaine da la Metaire d'Alon - Le Village organic 2017

3009

Nowy produkt

Jasnozłote wino wytrawne z zielonymi refleksami. Intensywny nos o dużej złożoności: brzoskwinia, dojrzała cytryna, świeży banan, a następnie nuty ciasta (tarta cytrynowa, cukier jęczmienny) i kwiatowe. Dyskretne aromaty drzewne – na czoło wysuwają się orzech laskowy i suszony banan. Bardzo dobrze zbalansowane i złożone na podniebieniu, z cudowną harmonią pomiędzy doznaniami okrągłości, świeżości i żywotność. Jest to wino wykonane z ekologicznych, ręcznie zbieranych gron. Krzewy Chardonnay, z których pochodzą, położone są w górzystym obszarze pomiędzy Limoux i Roquetaillade, we wschodniej części franuskiej Langwedocji.

Więcej szczegółów

89,99 zł brutto

Producent
Abbotts & Delaunay
Abbotts & Delaunay

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Francja
Region Langwedocja
Szczep Chardonnay
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Abbotts & Delaunay

Butikowa wytwórnia specjalizująca się w winach wysokiej jakości wina z Langwedocji. Właścicielem i zarazem Winemakerem jest - Laurent Delaunay, mający w swojej pracy zacięcie burgundzkie. W roku 2017 Decanter wybrał właśnie wino Delaunaya, jako najlepszą langwedocką czerwień - Minervois "Cumulo Nimbus" 2014.

30 innych produktów w tej samej kategorii: