Badet Clement - Révélation Chardonnay

Badet Clement - Chardonnay Revelation 2020,2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Langwedocja
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

72,99 zł

Opis

Chardonnay o mocnym burgundowym charakterze, leżakowane w małych beczkach z francuskiego dębu. Bardzo udane, luksusowe wino domowe. Świetna relacja cena - jakość. 

Pełne aromatyczne białe wino z południa Francji o aromacie tostowego dębu, wanilii i dojrzałych żółtych owoców (jabłko, gruszka, brzoskwinia, banan). Pełny, zrównoważony i soczysty smak.

Bardzo dobrze komponuje się z rybami, kurczakiem, daniami wegetariańskimi i letnimi sałatkami.

Winifikacja: Po zebraniu i fermentacji następuje klasyczne dojrzewanie w małych dębowych beczkach, w tym technika batonażu z regionu Burgundii (dojrzewanie na osadzie drożdżowym). Dzięki temu wino ma pełny i kremowy smak, zachowując jednocześnie ekscytującą świeżość. Charakterystyczny dębowy zapach i smak tworzą silne aromatyczne białe wino.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Badet Clement

Specjalista win francuskich będący producentem marek własnych. Główne regiony to: Burgundia, Beaujolais, Rodan, Langewedocja. W naszej ocenie szczególnym winem jest Chardonnay Revelation, prezentujące bardzo wysoki poziom oraz wyjątkową relację cena vs. jakość.

Badet Clement, założona w 1995 roku przez Laurenta i Catherine Delaunay, dwoje winiarzy pochodzenia burgundzkiego, specjalizuje się w produkcji i marketingu win markowych. Z siedzibą w Nuits-Saint-Georges w Burgundii, firma zarządza produkcją w różnych lokalizacjach, głównie w Langwedocji, Burgundii, a także w Dolinie Rodanu i Prowansji. Misją firmy jest oferowanie win dostosowanych do rynków międzynarodowych, które zapewniają konsumentom wrażenia przekraczające ich oczekiwania. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również