Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Abbotts&Delaunay - Syrah Zobacz większe

Abbotts & Delaunay - Syrah 2018

27488

Nowy produkt

Francuskie czerwone wino wytrawne z odmiany Syrah. Barwa ciemnoczerwona, widoczne fioletowe refleksy. W nosie średnio intensywne, wyczuwalne owoce, nuty pieprzne i czerwone owoce, głównie śliwki i wiśnie, oraz mięta. Na języku daje o sobie znać miła, dość intensywna kwasowość i delikatne taniny. Dobra struktura, wyrazisty, pieprzny finisz. Aż 3 tygodnie maceracji oraz starzenie 10% wina w dębowych beczkach. Grona do tego wina pochodzą z trzech langwedockich terroir: bardzo starych winorośli z regionu Nîmes, które nadają bogactwu i krągłości, ubogich gleb doliny Aude, które nadają owocowy aromat, oraz równiny Béziers. Doskonałe do kuchni śródziemnomorskiej i dziczyzny.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

Producent
Abbotts & Delaunay
Abbotts & Delaunay

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Francja
Region Langwedocja
Szczep Syrah
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12,5%
Temperatura podawania 16-18 °C

Abbotts & Delaunay

Butikowa wytwórnia specjalizująca się w winach wysokiej jakości wina z Langwedocji. Właścicielem i zarazem Winemakerem jest - Laurent Delaunay, mający w swojej pracy zacięcie burgundzkie. W roku 2017 Decanter wybrał właśnie wino Delaunaya, jako najlepszą langwedocką czerwień - Minervois "Cumulo Nimbus" 2014.

30 innych produktów w tej samej kategorii: