Abbott & Delaunay - Solarie Pinot Noir Dom Metairie d' Alon

Abbotts & Delaunay - Pinot Noir Solaire Domaine Metairie d' Alon organic 2016,2017

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Solaire
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

162,99 zł

Opis

To czerwone wytrawne wino z Francji ma piękny, głęboki kolor. Pachnie wilgotną ziemią, korzeniami i kwiatami. Wyczuwalne są też nuty malin, dojrzałych wiśni i ciemnej czekolady, dzięki czemu poczuć można nadzwyczajną elegancję i głębię tego wina. Wino jest świeże, z nutą lukrecji i bardzo jedwabistymi taninami na finiszu. Niezwykle eleganckie wino z pinot noir, obdarzone doskonałą równowagą smaku. Doskonałe do wołowiny, jagnięciny i serów

Winifikacja: 17 dni maceracji, na jej czas 25% winogron pozostawiono w całości, zaś 75 poddano prasowaniu. Starzenie odbywało się przez 9 miesięcy w beczkach dębowych liczących sobie 1-3 lata.

Domaine de la Métairie d'Alon szczyci się świetnym terroir w Haute Vallée de l'Aude, na wysokich wzgórzach pomiędzy Limoux i Roquetaillade, w samym sercu Langwedocji. Winnica Solaire została założona 17 lat temu, zajmuje powierzchnię 25 hektarów, wszystkie jej uprawy są całkowicie ekologiczne, wina zaś są produkuje wyłącznie z ręcznie selekcjonowanych gron szczepów chardonnay i pinot noir.

Nagrody:
- Selection Mondiale Des Vins Canada: Médaille d'Argent.
- Mundus Vini 2018: złoty medal + Best Of Show Pays d'Oc.
- Mundus Vini Biofach 2018: złoty medal

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Abbotts & Delaunay

Intrygujący projekt z Langwedocji na południu Francji w którym enologiem jest Laurent Delaunay – rodowity Burgundczyk. Sławę winnicy przyniósł Cumulo Nimbus 2014, który otrzymał od Decantera tytuł najlepszego wina z regionu i znalazł się w 50 najlepszych winach świata!

Winnica

Abbotts Delaunay znajduje się w samym sercu Langwedocji, u podnóża Pirenejów oraz w bliskiej odległości do basenu morza śródziemnego. Stworzone i zarządzane przez małżeństwo Catherine i Laurent Delaunay przedsiębiorstwo prowadzi kilkanaście winnic o łącznej powierzchni 150ha, w tym wina Badet Clement oraz prezentowana w statystykach* posiadłość Métairie d’Alon. Wina od Abbotts & Delaunay cieszą się międzynarodowym uznaniem potwierdzanym przez liczne medale np. dla win Le PalajoAlto Stratus 

Szczepy

W ramach Abbotts & Delaunay produkowanych jest wiele szczepów, przede wszystkim Pinot Noir i Chardonnay. Wszystkie uprawy są organiczne oraz zbierane ręcznie. 

Historia

Laurent reprezentuje już piąte pokolenie winiarzy, swoje doświadczenie budował poprzez studia enologiczne i uprawy winorośli w Beaune i Dijon oraz praktyki w Kalifornii. Pomimo burgundzkich korzeni (środkowa Francja) małżeństwo zdecydowało się na zakup upraw w 1995r. na południu, w Langwedocji, które prowadzą z sukcesem do dnia dzisiejszego.

Klimat / Gleba

Winnica Abbotts & Delaunay jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Jest to jeden z najgorętszych i najbardziej  suchych regionów we Francji. Podłoże to w znaczącej mierze kreda, skały wapienne oraz gleby aluwialne. Region Langwedocji z ponad 300,000 ha upraw jednym z największych regionów w winiarskich na świecie. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
pazdziernik-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również