Aresca - Fiore d'Autunno Moscato d'Asti 2021, 2022

Aresca - Fiore d'Autunno Moscato d'Asti 2021, 2022

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Piemont
Szczep
Muscat
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
5,5%
Temperatura podawania
6-8 °C

52,99 zł

Opis

Moscato d'Asti zachowuje oryginalny aromat winogron. Wino zachowuje równowagę między słodyczą a świeżością. To pyszny naturalny napój, który można spożywać schłodzony na każdą okazję.

Odmiana: 100% Moscato. Winnice zlokalizowane w rejonie Monferrato-Langhe. Zbiór ręczny.

Produkcja wina: ręcznie zbierane winogrona są świeżo wyciskane. Sok jest przechowywany w niskiej temperaturze do czasu ponownej fermentacji. Zawartość alkoholu: jedynie 5,5% obj!. 

Bukiet aromatyczny typowy dla winogron moscato z nutami owoców i kwiatów: róża, pomarańcza, jaśmin, lipa. Smak jest aromatyczny, słodki i trwały o zrównoważonej kwasowości.

Wino Moscato d'Asti będzie idealne na biesiadne chwile, do samodzielnego picia, ale też świetnie komponuje się z deserem.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Aresca

Winiarnia, grupa profesjonalistów winiarskich, ale Aresca to przede wszystkim rodzina, dzieląca pasję przekazywaną od trzech pokoleń. Swoją pracę opierają na trzech filarach: tradycja, pasja, dążenie do doskonałości. 

Winnica

ARESCA WINES to winnica Mombercelli położona w połowie drogi między Monferrato i Langhe, bardzo nowoczesna i konkurencyjna. Winnica stale się rozwija, a jej obecność na rynku włoskim i zagranicznym jest ugruntowana.

Winnice są uprawiane z szacunkiem i troską, aby można było uzyskać wysokiej jakości wina, z poszanowaniem terytorium pochodzenia. Spontaniczne wykaszanie trawy w międzyrzędziach, zabiegi ograniczone do niezbędnego minimum i zbiór ręczny to tylko niektóre z działań, które świadczą o ekologicznym podejściu do pracy w winnicy. Wszystkie etapy winifikacji są pod stałą opieką winiarzy.

Szczepy

Winnica Aresca skupia się głównie na uprawie autochtonicznych odmianach winorośli Piemontu. Czerwone szczepy: nebbiolo, barbera, dolcetto, grignolino. Białe szczepy: cortese, arneis, moscato.

Historia

Założenie winnicy Aresca to marzenie, które Piero i Luigi Aresca zrealizowali w 1952 roku: dwóch winiarzy, którzy zamienili pasję w rodzinny biznes. Teraz winiarnia jest prowadzona przez drugie i trzecie pokolenie. Nowoczesna, a równocześnie pełna szacunku do tradycji i natury.

Klimat / Gleba

Uprawy winorośli znajdują się na obszarze Langhe-Roero i Monferrato, unikalnym terytorium wpisanym w 2011 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbocza porośnięte winnicami świadczą o prastarej tradycji produkcji winogron w tym regionie.

Specyficzne podłoże jakim charakteryzują się te tereny, dodaje winogronom smaku. A charakterystyczny wilgotny klimat - tego pierwiastka, bez którego nie byłoby najlepszego, uprawianego tutaj szczepu - nebbiolo.

Termin "nebbiolo" prawdopodobnie pochodzi od slowa "nebbia" - mgła. Mgły bowiem bardzo często otaczają wzgórza i są nieodłącznym elementem krajobrazu Piemontu.

Ocena

1 - ilość opinii

Aromatyczne
Pięknie pachnie kwiatami i miodem lipowym
Dodano przez Ania w dniu 2022-08-03

Inni klienci kupili również