Aresca - Gavi Bianco DOCG 2021

Aresca - Gavi Bianco DOCG 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Piemont
Szczep
Cortese
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

52,99 zł

Opis

Gavi to słynna apelacja białego wina DOCG w Piemoncie. Winogrona pochodzą z winnic w rejonie Gavi, gdzie tradycyjnie uprawiana jest ta winorośl. Odmiana: 100% Cortese.

Winnice zlokalizowane są wokół wioski Gavi w rejonie Monferrato.

Produkcja wina: ręcznie zbierane winogrona są delikatnie tłoczone i poddawane fermentacji alkoholowej w kontrolowanej temperaturze. Wino leżakuje na osadzie przez 3 miesiące w stalowym zbiorniku. Zawartość alkoholu: 12,5-13% obj.

Wino Gavi Bianco ma bladożółty kolor z zielonymi refleksami. Bukiet i smak są przyjemne i świeże: wyczuwane nuty złotego jabłka, akacji, brzoskwiniowe, oraz delikatnie migdałowe. Gavi Bianco będzie znakomitym partnerem do wszelkich dań na bazie ryb. Także do sushi oraz jako aperitif. Najlepiej smakuje młode.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Aresca

Winiarnia, grupa profesjonalistów winiarskich, ale Aresca to przede wszystkim rodzina, dzieląca pasję przekazywaną od trzech pokoleń. Swoją pracę opierają na trzech filarach: tradycja, pasja, dążenie do doskonałości. 

Winnica

ARESCA WINES to winnica Mombercelli położona w połowie drogi między Monferrato i Langhe, bardzo nowoczesna i konkurencyjna. Winnica stale się rozwija, a jej obecność na rynku włoskim i zagranicznym jest ugruntowana.

Winnice są uprawiane z szacunkiem i troską, aby można było uzyskać wysokiej jakości wina, z poszanowaniem terytorium pochodzenia. Spontaniczne wykaszanie trawy w międzyrzędziach, zabiegi ograniczone do niezbędnego minimum i zbiór ręczny to tylko niektóre z działań, które świadczą o ekologicznym podejściu do pracy w winnicy. Wszystkie etapy winifikacji są pod stałą opieką winiarzy.

Szczepy

Winnica Aresca skupia się głównie na uprawie autochtonicznych odmianach winorośli Piemontu. Czerwone szczepy: nebbiolo, barbera, dolcetto, grignolino. Białe szczepy: cortese, arneis, moscato.

Historia

Założenie winnicy Aresca to marzenie, które Piero i Luigi Aresca zrealizowali w 1952 roku: dwóch winiarzy, którzy zamienili pasję w rodzinny biznes. Teraz winiarnia jest prowadzona przez drugie i trzecie pokolenie. Nowoczesna - a równocześnie pełna szacunku do tradycji i natury.

Klimat / Gleba

Uprawy winorośli znajdują się na obszarze Langhe-Roero i Monferrato, unikalnym terytorium wpisanym w 2011 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbocza porośnięte winnicami świadczą o prastarej tradycji produkcji winogron w tym regionie.

Specyficzne podłoże jakim charakteryzują się te tereny, dodaje winogronom smaku. A charakterystyczny wilgotny klimat - tego pierwiastka, bez którego nie byłoby najlepszego, uprawianego tutaj szczepu - nebbiolo.

Termin "nebbiolo" prawdopodobnie pochodzi od slowa "nebbia" - mgła. Mgły bowiem bardzo często otaczają wzgórza i są nieodłącznym elementem krajobrazu Piemontu.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również