Kovacs Nimrod - Monopole "777" Pinot Noir 2017

Kovacs Nimrod - Monopole "777" Pinot Noir 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Węgry
Region
Eger
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
14-16 °C

121,99 zł

Opis

Węgierskie wytrawne wino czerwone wyprodukowane z winogron zebranych na najlepszych winnicach Egeru. To pinot noir z wysokiej jakości klonu 777. Jest niezwykłym mariażem dojrzałych owoców oraz terroir Nyilasmár i Nagyfai. Imponujące wino o aromacie owoców wiśni z wyczuwanym następnie akcentem skóry. W ustach świeże i soczyste wiśnie, jedwabiste taniny, dobra struktura i długi przyjemny truskawkowy finisz. Doskonała jakość wina, które stylem nawiązuje do Pinotów z Burgundii.

Wino dojrzewało w beczkach węgierskich (55%) i beczkach z dębu amerykańskiego (45%) przez 15 miesięcy; 33% stanowiły beczki nowe.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Kovacs Nimrod

Tradycja zobowiązuje. Pewnie dlatego, Kovács Nimród umiejscowił swoje przedsięwzięcie w historycznej części Egeru, w rzędzie piwnic przy ulicy Verőszala gdzie produkuje wina na światowym poziomie. Korzysta z osiągnięć technologicznych XXI wieku, ale działa w zgodzie z wielowiekową tradycją. Właściciel winnicy twierdzi, że esencja dobrego wina tkwi w wyjątkowym terroir, w którym uprawiane są winogrona. Z dostępem do trzech najlepszych parcel w regionie, w tym jednej Grand Cru (Nagy Eged), winnica jest "skazana" na sukces.

Szczepy

Eger jest regionem o chłodnym klimacie, podobnym do Burgundii lub chłodniejszego klimatu Kalifornii. Z tego względy właściciele zdecydowali się  na międzynarodowe nasadzenia, takie jak Chardonnay, Pinot Noir, Syrah, Merlot i Cabernet Franc oraz tradycyjne węgierskie odmiany, takie jak Furmint i Kékfrankos.

Historia

Właściciel winnicy Kovács Nimród to seryjny biznesman, który doświadczenie zdobywał w amerykańskich firmach telekomunikacyjnych (Time Warner, UPC) oraz spożywczych (Hershey). Uzyskał również tytuł MBA na uniwersytecie Thunderbird School of Global Management. Ze względu na silne koneksje ze Stanami, istotna część win eksportowana jest do USA.

Klimat / Gleba

Kovács Nimród uprawia wino na trzech tarasach, w tym na najbardziej znanym wzgórzu w Egerze, Nagy Eged, z którego pochodzą wina Sky oraz NJK. Uprawy posiadają zróżnicowaną ekspozycję (Nagy Eged są strome, natomiast stoki Nagyfai łagodne). Podłoże mają spory udział skał wapiennych nadający winom mineralny charakter. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również