Kovacs Nimrod - NJK 2007 Zobacz większe

Kovacs Nimrod - NJK 2007

25615

Nowy produkt

NJK to węgierskie czerwone wino wytrawne z Egeru. Eleganckie i doskonale wyważone wino, gładkie i pełne odczucie w ustach. Jest wytworzone wyłącznie z najlepszych owoców. Dodatek owoców wiśni i czerwonej porzeczki jest lekko zaakcentowany aromatem kakao i czekolady.Po trzech latach spędzonych w beczce, kolejny rok leżakowało w butelce. W naszych rękach jest więc od ponad 8 lat.

Wino z rocznika 2007 nagrodzono w 2012 roku złotym medalem na węgierskim, międzynarodowym konkursie winiarskim Vin Agora.

ROCZNIK WYPRZEDANY

Więcej szczegółów

189,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Kovacs Nimrod
Kovacs Nimrod

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepCabernet Franc
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Kovacs Nimrod

Winnica

Winnica Kovács Nimród znajduje się w historycznej części Egeru, w rzędzie piwnic przy ulicy Verőszala. Nimród produkuje wina na światowym poziomie, korzystając z osiągnięć technologicznych XXI wieku, ale zgodzie z wielowiekową tradycją. Właściciel winnicy twierdzi, że esencja dobrego wina tkwi w wyjątkowym terroir, w którym uprawiane są winogrona. Z dostępem do trzech najlepszych parcel w regionie, w tym jednej Grand Cru (Nagy Eged), winnica jest "skazana" na sukces.

Szczepy

Eger jest regionem o chłodnym klimacie, podobnym do Burgundii lub chłodniejszego klimatu Kalifornii. Z tego względy właściciele zdecydowali się  na międzynarodowe nasadzenia, takie jak Chardonnay, Pinot Noir, Syrah, Merlot i Cabernet Franc oraz tradycyjne węgierskie odmiany, takie jak Furmint i Kékfrankos.

Historia

Właściciel winnicy Kovács Nimród to seryjny biznesman, który doświadczenie zdobywał w amerykańskich firmach telekomunikacyjnych (Time Warner, UPC) oraz spożywczych (Hershey). Uzyskał również tytuł MBA na uniwersytecie Thunderbird School of Global Management. Ze względu na silne koneksje ze Stanami, istotna część win eksportowana jest do USA.

Klimat / Gleba

Kovács Nimród uprawia wino na trzech tarasach, w tym na najbardziej znanym wzgórzu w Egerze, Nagy Eged, z którego pochodzą wina Sky oraz NJK. Uprawy posiadają zróżnicowaną ekspozycję (Nagy Eged są strome, natomiast stoki Nagyfai łagodne). Podłoże mają spory udział skał wapiennych nadający winom mineralny charakter. 

Opinie

Napisz opinię

Kovacs Nimrod - NJK 2007

Kovacs Nimrod - NJK 2007

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia:Węgry 
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: 38% Cabernet franc, 30% Kekfrankos, 20% Merlot, 12% Cabernet sauvignon
  • Region: Eger

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: