Demeter Zoltan - Tokaj Furmint 2018 Zobacz większe

Demeter Zoltan - Tokaj Furmint 2018

15871

Nowy produkt

Mieszanka selekcjonowanych gron furminta z parcel: Veres, Hold-völgy, Betsek i Kakas. Wino bardzo czyste, świeże i kwiatowe, z aromatami świeżego jabłka, na podniebieniu nuty dojrzałych owoców. Autentycznie chrupiąca kwasowość. Długi finisz.

Wzorcowy furmint wytrawny, nawet przy cieplejszym roczniku 2018! Wino precyzyjne i zrównoważone z okrągłą strukturą. W końcu Zoltan Demeter to mistrz win wytrawnych w Tokaju, człowiek, który w swej pracy przywiązuje dużą wagę do detali. 

 • cukier: 4,3 g/l 

 • Kwasowość: 5,8 g/l

Więcej szczegółów

81,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Demeter Zoltán
Demeter Zoltán

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Demeter Zoltán

Winnica

Winnica Demetera Zoltana pomimo niewielkich rozmiarów to jeden z najjaśniejszych punktów na winiarskiej mapie Węgier. Przez kolegów z branży okrzyknięty perfekcjonistą - potwierdza to kierunkowym wykształceniem kończąc Akademię Rolniczą w Budapeszcie, doświadczeniem zbieranym w winnicach zlokalizowanych w USA oraz Francji jak również certyfikatami instytutu WSET, na długo zanim stało się to popularne. W pięknie odrestaurowanej winnicy Demeter urządza również eventy enoturystyczne. 

Szczepy

Na 7ha uprawia się Furmint, Hárslevelű i Muscat Lunel, z których powstają spokojne i musujące wina białe i różowe. Demeter Zoltan był pierwszą winnicą na Węgrzech, która uzyskała prawa do produkcji wina metodą szampańską, na bazie, której powstało rewelacyjne Pezsgo.

Historia

Przed otwarciem własnej winnicy w 1996r., Demeter przez trzy lata prowadził w Tokaju projekt dla międzynarodowych inwestorów. Obecnie, wszystkie parcele, a jest ich 9 zlokalizowane są w 5 różnych miejscach znajdują się w regionie Tokaj-Hegyalja. Talent Demetera dostrzegli zarówno lokalni eksperci przyznając mu tytuł Winiarza Roku w 2007r., jak również międzynarodowi krytycy - Boda z ponad stuletnich krzewów Furminta otrzymała 96 pkt od Caroliny Gilby z Decantera w 2020r. Skoro mowa o historii - czy wspominaliśmy, że piwnice Demetera Zoltana zlokalizowane są w domu z 1790r. położonym w samym sercu miejscowości Tokaj? A to, że leżakującym winom akompaniuje muzyka klasyczna? To wszystko znak, że mamy do czynienia z wyjątkową postacią i wyjątkowymi winami.

Klimat / Gleba

Demeter bardzo mocno promuje region Tokaj. Uważa, że to właśnie lokalny terrior nadaje winom wyjątkowość, dlatego oprócz nazwy producenta i szczepu bardzo często znajdziemy nazwę parceli, z której zebrano owoce, np. SzerelemiBoda czy Osz-Hegy.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
wrzesien-2021

Opinie

Napisz opinię

Demeter Zoltan - Tokaj Furmint 2018

Demeter Zoltan - Tokaj Furmint 2018

 • Objętość: 750ml
 • Smak: wytrawne
 • Kolor: Białe
 • Kraj pochodzenia: Węgry
 • Zawartość alkoholu: 13,5%
 • Temperatura podawania: 8-10°C
 • Produkowane ze szczepu: Furmint
 • Region: Tokaj
 • cukier: 4,3 g/l 
 • Kwasowość: 5,8 g/l

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: