Demeter Zoltan - Szamorodni Edes 2018 Zobacz większe

Demeter Zoltan - Szamorodni Edes 2018

15883

Nowy produkt

Tradycyjnej kategorii wino białe, słodkie z Tokaju. Szamorodni zrobiony ze szczepów: furmint i sargamuskotaly. Przy takiej koncentracji i zawartości słodyczy ten szamorodni od mistrza Zoltana Demetera to odpowiednik wielu znakomitych aszu!

Złożony i urzekający bukiet tworzy bez wątpienia szlachetny muscat, aż żal przerywać wąchanie!

Na podniebieniu bardzo, bardzo długie, pełne, gęste i prawdziwie kremowe. Intensywny smak z czytelną brzoskwinią, cytrusami, ziołami, rozgrzaną skałą - tętni życiem. Przy tym wszystkim finezyjnej konstrukcji. Hedonistyczna wręcz przyjemność dla miłośników słodkich win. Wino ma przed sobą spokojnie trzy dekady rozwoju.

 • zawartość cukru: 225 g/l

 • kwasowość: 6,7 g/l    

Więcej szczegółów

219,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Demeter Zoltán
Demeter Zoltán

Opis

KolorBiałe
SmakSłodkie
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość500ml
Zawartość alkoholu9,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Demeter Zoltán

Zoltán Demeter śmiało może być nazwany postacią kultową, wielu miłośników węgrzyna ceni sobie jego tokaje najwyżej ze wszystkich. Nie będą tu przesadą słowa, które nieraz padają w opisach i komentarzach Jego win. Dotknięcie absolutu, idealna równowaga, niekończąca się ewolucja – to autentycznie wejście na najwyższy poziom winiarskich doznań. Od teraz w Polsce!

Zoltánowi Demeterowi można przypisać, jeśli nie wprowadzenie do Tokaju wysokiej jakości wytrawnego wina, to z pewnością jego udoskonalenie. Obok Isvtána Szepsy'ego ma On prawdopodobnie największe doświadczenie w produkcji wytrawnych win tokajskich na Węgrzech. Zoltan sam o sobie:

"Moja winiarnia została założona w 1996 roku z zamiarem ponownego odkrywania tokajskiego terroir i jego win. Podstawę zawodową zdobyłem częściowo na Uniwersytecie Ogrodnictwa w Budapeszcie, częściowo w Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii.

Fermentacja i dojrzewanie wina odbywa się w piwnicy zabytkowego domu wybudowanego w 1790 roku w mieście Tokaj. Wykorzystując moje możliwości staram się co roku dokonywać selekcji pojedynczych winnic. Produkuję wina w 3 kategoriach, są to wina wytrawne/musujące, Főbor i Aszú, które, jak sądzę, najdobitniej oddają wyjątkowość Tokaj-Hegyalja.

Staram się wspierać Tokaj w jego powrocie na mapę świata poprzez świadome ograniczanie plonów winogron, jak najdokładniejszą analizę ich dojrzałości oraz pokazywanie różnorodności i bogactwa obszarów produkcji."

WSET Advanced Qualification / Londyn (1992)
Winiarze - 2007 / Węgry
Najpopularniejszy Winiarz Węgier - Magazyn Przyjazny Winu (2007)
Wino Roku - Veres 2009 - Wine Spectator / Matt Kramer - USA (2011)
Wino Roku - Aszú 2008 - Magazyn Borigo (
Najbardziej Ekscytujące Wina 2018 - Eszter 2013 - Decanter / UK (2019)

Opinie

Napisz opinię

Demeter Zoltan - Szamorodni Edes 2018

Demeter Zoltan - Szamorodni Edes 2018

 • Objętość: 500ml
 • Smak: słodkie
 • Kolor: Białe
 • Kraj pochodzenia: Węgry
 • Zawartość alkoholu: 9,5%
 • Temperatura podawania: 8-10°C
 • Produkowane ze szczepu: Furmint, Sárga Muskotály 
 • Region: Tokaj
 • zawartość cukru: 225 g/l
 • kwasowość: 6,7 g/l      

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: