Demeter Zoltan - "Boda" Tokaj Furmint 2018 Zobacz większe

Demeter Zoltan - "Boda" Tokaj Furmint 2018

15879

Nowy produkt

Białe wytrawne wino z furminta. "Boda" - po hiszpańsku znaczy ślub. Ale wino powstało w sercu węgierskiego Tokaju. Może towarzyszyć każdej uroczystości.

To wino pochodzi z rodzinnej winnicy, w której właściciel Zoltán Demeter spędził szczęśliwe dzieciństwo ucząc się pielęgnacji winorośli. Grona furminta ze 100-letnich krzewów zasługują na specjalne traktowanie. Fermentacja w używanych beczkach dębowych przebiegała przy dźwiękach muzyki klasycznej.

Ma delikatny, eteryczny nos z nutą białych kwiatów i świeżej gruszki, na mineralnej podbudowie. Pięknie wyrafinowane, eleganckie i długie podniebienie, wsparte żywą kwasowością.

Przed nim jeszcze długie życie - najlepiej pić 2020-2028

1,5 l butelka da radość degustacji większej ilości osób ;) A dodatkowo dojrzewanie wina w magnum przebiega wolniej.

 • cukier: 5,1 g/l 

 • kwasowość: 6,2 g/l

Więcej szczegółów

229,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Demeter Zoltán
Demeter Zoltán

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionTokaj
SzczepFurmint
Objętość1500ml
Zawartość alkoholu12%
Temperatura podawania10-12 °C

Demeter Zoltán

Zoltán Demeter śmiało może być nazwany postacią kultową, wielu miłośników węgrzyna ceni sobie jego tokaje najwyżej ze wszystkich. Nie będą tu przesadą słowa, które nieraz padają w opisach i komentarzach Jego win. Dotknięcie absolutu, idealna równowaga, niekończąca się ewolucja – to autentycznie wejście na najwyższy poziom winiarskich doznań. Od teraz w Polsce!

Zoltánowi Demeterowi można przypisać, jeśli nie wprowadzenie do Tokaju wysokiej jakości wytrawnego wina, to z pewnością jego udoskonalenie. Obok Isvtána Szepsy'ego ma On prawdopodobnie największe doświadczenie w produkcji wytrawnych win tokajskich na Węgrzech. Zoltan sam o sobie:

"Moja winiarnia została założona w 1996 roku z zamiarem ponownego odkrywania tokajskiego terroir i jego win. Podstawę zawodową zdobyłem częściowo na Uniwersytecie Ogrodnictwa w Budapeszcie, częściowo w Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii.

Fermentacja i dojrzewanie wina odbywa się w piwnicy zabytkowego domu wybudowanego w 1790 roku w mieście Tokaj. Wykorzystując moje możliwości staram się co roku dokonywać selekcji pojedynczych winnic. Produkuję wina w 3 kategoriach, są to wina wytrawne/musujące, Főbor i Aszú, które, jak sądzę, najdobitniej oddają wyjątkowość Tokaj-Hegyalja.

Staram się wspierać Tokaj w jego powrocie na mapę świata poprzez świadome ograniczanie plonów winogron, jak najdokładniejszą analizę ich dojrzałości oraz pokazywanie różnorodności i bogactwa obszarów produkcji."

WSET Advanced Qualification / Londyn (1992)
Winiarze - 2007 / Węgry
Najpopularniejszy Winiarz Węgier - Magazyn Przyjazny Winu (2007)
Wino Roku - Veres 2009 - Wine Spectator / Matt Kramer - USA (2011)
Wino Roku - Aszú 2008 - Magazyn Borigo (
Najbardziej Ekscytujące Wina 2018 - Eszter 2013 - Decanter / UK (2019)

Opinie

Napisz opinię

Demeter Zoltan - "Boda" Tokaj Furmint 2018

Demeter Zoltan - "Boda" Tokaj Furmint 2018

 • Objętość: 1500ml
 • Smak: wytrawne
 • Kolor: Białe
 • Kraj pochodzenia: Węgry
 • Zawartość alkoholu: 12%
 • Temperatura podawania: 8-10°C
 • Produkowane ze szczepu: Furmint
 • Region: Tokaj
 • cukier: 5,1 g/l 
 • kwasowość: 6,2 g/l

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: