Nowe produkty

Promocje

Lista produktów producenta: Demeter Zoltán

Zoltán Demeter śmiało może być nazwany postacią kultową, wielu miłośników węgrzyna ceni sobie jego tokaje najwyżej ze wszystkich. Nie będą tu przesadą słowa, które nieraz padają w opisach i komentarzach Jego win. Dotknięcie absolutu, idealna równowaga, niekończąca się ewolucja – to autentycznie wejście na najwyższy poziom winiarskich doznań. Od teraz w Polsce!

Zoltánowi Demeterowi można przypisać, jeśli nie wprowadzenie do Tokaju wysokiej jakości wytrawnego wina, to z pewnością jego udoskonalenie. Obok Isvtána Szepsy'ego ma On prawdopodobnie największe doświadczenie w produkcji wytrawnych win tokajskich na Węgrzech. Zoltan sam o sobie:

"Moja winiarnia została założona w 1996 roku z zamiarem ponownego odkrywania tokajskiego terroir i jego win. Podstawę zawodową zdobyłem częściowo na Uniwersytecie Ogrodnictwa w Budapeszcie, częściowo w Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii.

Fermentacja i dojrzewanie wina odbywa się w piwnicy zabytkowego domu wybudowanego w 1790 roku w mieście Tokaj. Wykorzystując moje możliwości staram się co roku dokonywać selekcji pojedynczych winnic. Produkuję wina w 3 kategoriach, są to wina wytrawne/musujące, Főbor i Aszú, które, jak sądzę, najdobitniej oddają wyjątkowość Tokaj-Hegyalja.

Staram się wspierać Tokaj w jego powrocie na mapę świata poprzez świadome ograniczanie plonów winogron, jak najdokładniejszą analizę ich dojrzałości oraz pokazywanie różnorodności i bogactwa obszarów produkcji."

WSET Advanced Qualification / Londyn (1992)
Winiarze - 2007 / Węgry
Najpopularniejszy Winiarz Węgier - Magazyn Przyjazny Winu (2007)
Wino Roku - Veres 2009 - Wine Spectator / Matt Kramer - USA (2011)
Wino Roku - Aszú 2008 - Magazyn Borigo (
Najbardziej Ekscytujące Wina 2018 - Eszter 2013 - Decanter / UK (2019)

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów