Edouard Delaunay - o producencie wina

manufacturer-picture

Przedsiębiorca z temperamentem i wizją. W 1893 roku założył winnicę i rozpoczął pisanie historii rodziny w krajobrazie Burgundii. Rodzina Delaunay pochodziła z zachodniej Francji, a jej historia wydaje się być od dawna związana z winem.

Ale to przede wszystkim Jean Delaunay, syn założyciela Edouarda, który od lat dwudziestych XX wieku wraz ze swoim bratem Marcelem nadawał bajeczną aurę i rozmach rodzinnemu biznesowi.
Człowiek niespożytej energii, niestrudzony podróżnik, optymista i ciekawy wszystkiego, rozwijał biznes na całym świecie, od Europy po Amerykę Północną i Południową, od kolonii Afryki po Daleki Wschód i Orient, a także we Francji, gdzie wina zdobiły stoły najznakomitszych brasserie i dużych instytucji oraz znajdowały swoje miejsce w prestiżowych restauracjach.

1989: Laurent Delaunay, piąte pokolenie, dołącza do swojego ojca w rodzinnej firmie.

Niestety na początku lat 90., prawie sto lat po powstaniu, dom musiał zostać sprzedany i powoli popadł w zapomnienie.

Catherine i Laurent Delaunay małżeństwo enologów na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku rozpoczyna działalność w Langwedocji i z sukcesem rozwijają kilka marek i domen.

25 lat później w 2017 r Laurent Delaunay wraca w rodzinne strony i odkupuje posiadłość, aby przywrócić mu miejsce, na które zasługuje.

Laurent Delaunaya, prawnuk założyciela, konsekwentnie stara się odzyskać swoje miejsce w wewnętrznym kręgu wielkich domów Burgundii poprzez drobiazgową i precyzyjną winifikację oraz leżakowanie zgodnie z najlepszymi wzorcami Burgundii.

Edouard Delaunay -...
  • Pinot Noir
  • Francja
  • Wytrawne
Wina z Francji

Edouard Delaunay - Bourgogne Cote-d'or Pinot Noir 2018

Edouard Delaunay
16830
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Francja Zawartość alkoholu: 13% Temperatura podawania: 16-18°C Produkowane ze szczepu:Pinot Noir Region: Burgundia
155,99 zł
Edouard Delaunay - Bourgogne Cote-d'or Chardonnay 2019
  • Chardonnay
  • Francja
  • Wytrawne
Wina z Francji

Edouard Delaunay - Bourgogne Cote-d'or Chardonnay 2020

Edouard Delaunay
16197
Objętość: 750ml Smak: Wytrawne Kolor: Białe Kraj pochodzenia: Francja Zawartość alkoholu: 13% Temperatura podawania: 16-18°C Produkowane ze szczepu: Chardonnay Region: Burgundia
164,99 zł