Adoria - Rose Musujące extra brut

Adoria - Rose Musujące extra brut

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Dolny Śląsk
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

94,99 zł

Opis

Wino wyprodukowane tradycyjną metodą szampańską ze szczepu pinot noir. Po zakończeniu drugiej fermentacji w butelce, trunek leżakował na osadzie drożdżowym 12 miesięcy.

Jest to wino o pięknym różowym kolorze i delikatnych, perlistych bąbelkach, nadających strukturę na podniebieniu. Zapach głęboki, wyraźnie owocowy, truskawkowy z delikatną nutą dojrzałych malin i przyjemnym aksamitnym aromatem skórki pomarańczowej oraz drożdżowej brioszki. Wyważony finisz i naturalna kwasowość sprawiają, że wino jest przyjemnie orzeźwiające.

Wino Adoria - Rose Musujące extra brut polecamy jako aperitif, oraz do młodych i łagodnych serów. Doskonale smakuje również z deserami.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Adoria

Winnica

Adoria słynie z nietuzinkowych, wysokojakościowych win, które zaskakują nawet krytyków polskiego winiarstwa - choć tych z roku na rok wydaje się być coraz mniej. To miejsce, w którym doświadczenie winiarza, pasja i tradycja przeplatają się z najnowszą technologią dając niebanalne efekty. Dowodem tego niech będzie bardzo wysokie 87 pkt od Decantera dla wina Extra Brut i złoty medal "Polskich Korkach 2021" w kategorii win musujących (metoda tradycyjna). 

Szczepy

Podstawę upraw w Winnicy Adoria stanowią trzy klasyczne szczepy winorośli właściwej: Chardonnay, Pinot Noir oraz Riesling. Kolejną istotną odmianą jest lokalny Bacchus. Producent skupuje też grona od innych, czego przykładem jest Dornfelder z plantacji Janusza Terleckiego w Zachowicach. 

Historia

Założycielem Winnicy Adoria jest Mike Whitney, amerykanin z Kalifornii, który w 1995 przeniósł się do Polski. Mark jest doświadczonym winiarzem, który zbierał doświadczenie w Kalifornii i Waszyngtonie. Po ponad  rocznych poszukiwaniach, swoją winnicę ulokował w Zachowicach, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku. Na ówczesne czasy projekt był wyjątkowo pionierski ze względu na rozmiar, nowoczesność i profesjonalizm w podejściu do produkcji wina. Dziś Adoria jest jedną z najbardziej cenionych winnic na krajowym (i nie tylko) rynku. 

Klimat / Gleba

Niebagatelne znaczenie ma łagodny, umiarkowany klimat oraz gleby bogate w sole mineralne. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również