Adoria - Rose 2022
Adoria - Rose 2022

Adoria - Rose 2022

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Dolny Śląsk
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
10%
Temperatura podawania
10-12 °C

65,99 zł

Opis

Jest to świeże, półwytrawne wino produkowane ze szczepu pinot noir. Maceracja na skórce trwa krócej, niż w przypadku wina czerwonego – stąd różowy kolor wina.

Wino półwytrawne, wyraźnie owocowe, o świeżym smaku poziomki, arbuza i wiśni. Idealne na ciepłe dni. Lekka konstrukcja. Na podniebieniu dobrze zrównoważone ze średnią kwasowością.

Adoria Rose jest polecane do deserów, oraz do samodzielnego picia. 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Adoria

Winnica

Adoria słynie z nietuzinkowych, wysokojakościowych win, które zaskakują nawet krytyków polskiego winiarstwa - choć tych z roku na rok wydaje się być coraz mniej. To miejsce, w którym doświadczenie winiarza, pasja i tradycja przeplatają się z najnowszą technologią dając niebanalne efekty. Dowodem tego niech będzie bardzo wysokie 87 pkt od Decantera dla wina Extra Brut i złoty medal "Polskich Korkach 2021" w kategorii win musujących (metoda tradycyjna). 

Szczepy

Podstawę upraw w Winnicy Adoria stanowią trzy klasyczne szczepy winorośli właściwej: Chardonnay, Pinot Noir oraz Riesling. Kolejną istotną odmianą jest lokalny Bacchus. Producent skupuje też grona od innych, czego przykładem jest Dornfelder z plantacji Janusza Terleckiego w Zachowicach. 

Historia

Założycielem Winnicy Adoria jest Mike Whitney, amerykanin z Kalifornii, który w 1995 przeniósł się do Polski. Mark jest doświadczonym winiarzem, który zbierał doświadczenie w Kalifornii i Waszyngtonie. Po ponad  rocznych poszukiwaniach, swoją winnicę ulokował w Zachowicach, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku. Na ówczesne czasy projekt był wyjątkowo pionierski ze względu na rozmiar, nowoczesność i profesjonalizm w podejściu do produkcji wina. Dziś Adoria jest jedną z najbardziej cenionych winnic na krajowym (i nie tylko) rynku. 

Klimat / Gleba

Niebagatelne znaczenie ma łagodny, umiarkowany klimat oraz gleby bogate w sole mineralne. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również