Wino Adoria musujące extra brut

Adoria - Extra Brut

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Dolny Śląsk
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

94,99 zł

Opis

Wino musujące Adoria wyprodukowane zostało metodą tradycyjną - leżakowało w butelkach 9 miesięcy, przechodząc drugą fermentację.

Trunek wzbogacił się o naturalny dwutlenek węgla, dając jednocześnie niezwykle drobne i delikatne pęcherzyki gazu, łagodnie uderzające w podniebienie, subtelnie pobudzające kubki smakowe. Doskonałe do uczczenia najważniejszych wydarzeń, ale również wzbogacające dzień powszedni w niezwykłe doznania.

Według prestiżowego magazynu Decanter, wino musujące Adoria było ocenione jako jedno z najlepszych, wśród wszystkich degustowanych win. Jakość wina musującego Extra Dry została oceniona tak samo lub lepiej w porównaniu z jakością ponad 90 prawdziwych szampanów wyprodukowanych w Champange we Francji. Jeżeli chcesz podarować komuś coś specjalnego, to polecamy właśnie wino musujące Adoria.

Zwycięzca Konkursu Winiarskiego "Polskie Korki 2021" w kategorii: wina musujące (metoda tradycyjna).

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Adoria

Winnica

Adoria słynie z nietuzinkowych, wysokojakościowych win, które zaskakują nawet krytyków polskiego winiarstwa - choć tych z roku na rok wydaje się być coraz mniej. To miejsce, w którym doświadczenie winiarza, pasja i tradycja przeplatają się z najnowszą technologią dając niebanalne efekty. Dowodem tego niech będzie bardzo wysokie 87 pkt od Decantera dla wina Extra Brut i złoty medal "Polskich Korkach 2021" w kategorii win musujących (metoda tradycyjna). 

Szczepy

Podstawę upraw w Winnicy Adoria stanowią trzy klasyczne szczepy winorośli właściwej: Chardonnay, Pinot Noir oraz Riesling. Kolejną istotną odmianą jest lokalny Bacchus. Producent skupuje też grona od innych, czego przykładem jest Dornfelder z plantacji Janusza Terleckiego w Zachowicach. 

Historia

Założycielem Winnicy Adoria jest Mike Whitney, amerykanin z Kalifornii, który w 1995 przeniósł się do Polski. Mark jest doświadczonym winiarzem, który zbierał doświadczenie w Kalifornii i Waszyngtonie. Po ponad  rocznych poszukiwaniach, swoją winnicę ulokował w Zachowicach, niewielkiej wsi na Dolnym Śląsku. Na ówczesne czasy projekt był wyjątkowo pionierski ze względu na rozmiar, nowoczesność i profesjonalizm w podejściu do produkcji wina. Dziś Adoria jest jedną z najbardziej cenionych winnic na krajowym (i nie tylko) rynku. 

Klimat / Gleba

Niebagatelne znaczenie ma łagodny, umiarkowany klimat oraz gleby bogate w sole mineralne. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również