• -10%
Battenfeld Spanier - Riesling Trocken BIO 2020

Battenfeld Spanier - Riesling Trocken BIO 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Niemcy
Region
Hesja Nadreńska
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
8-10 °C

84,99 zł

76,49 zł

Opis

Wytrawny riesling z uprawy ekologicznej z najlepszych lokalizacji w regionie Hesja Nadreńska.

Kolor: głęboki słomkowo-żółty. Zapach owocowy: jabłka, cytrusy i kwiaty z nutami minerałów i przypraw.

W smaku te same świeże nuty cytrusowo-kwiatowe z mineralnym posmakiem.

Ręcznie selekcjonowane winogrona. Spontaniczna fermentacja w stalowych zbiornikach i dojrzewanie w dużych beczkach.

Riesling to wiodąca odmiana winorośli w winnicy Battenfeld Spanier – żadna inna odmiana nie odzwierciedla tak doskonale charakteru gleby, na której się rozwija. Gleby wapienne w południowej Hesji Nadreńskiej wyraźnie kształtują mineralność i precyzyjny charakter wina.

BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Weingut Battenfeld Spanier

Winnica

Hans Oliver Battenfeld-Spanier z pewnością zajmuje wyjątkową pozycję wśród całej serii wschodzących młodych winiarzy młodego pokolenia w Hesji Nadreńskiej : jego Rieslingi są bogate w minerały, ale zawsze łatwo dostępne, a Battenfeldowie skupiają się na delektowaniu się winem To, co robi wrażenie w winnicy Battenfeld-Spanier, to niezmiennie wysoki poziom kolekcji, od podstawowych, przez lokalne wina, po duże winnice i specjalności. Hans Oliver Battenfeld-Spanier założył własną winnicę w wieku 20 lat A w 1993r. przeszedł na rolnictwo ekologiczne, dlatego można go zaliczyć do pionierów w Hohen-Sülzen w Nadrenii-Hesji. Z czasem na znaczeniu zaczął nabierać tutaj również tren upraw biodynamicznych. W winnicy stosuje się wyłącznie naturalne nawozy, selekcjonuje się wyłącznie najlepsze grona zbierane ręcznie, a fermentacja odbywa się w sposób naturalny.

Szczepy

75% winnic obsadza się Rieslingiem, 15% Pinot Noir i 10% innymi odmianami, takimi jak Pinot Blanc, Chardonnay i Silvaner.

Historia

Hans Oliver Spanier prowadzi własną winnicę od 1991r.. Ówczesny prawie 20-latek odziedziczył po rodzicach i od początku miał własną filozofię pracy. Lokalizacje w Hohen-Sülzen zostały rozbudowane, a młody Hiszpan wkrótce przejął sąsiednią winnicę Battenfeld. Wreszcie w 1993r. przestawił gospodarstwo na rolnictwo ekologiczne – w czasach, gdy był to raczej wyjątek. W 2005r. Spanier w końcu odważył się zrobić krok w kierunku uprawy biodynamicznej. Dziś winnica w Hohen-Sülzen, Nieder-Flörsheim i Mölsheim uprawia dobre 30-hektarowe winnice.

Klimat / Gleba

Gleby składają się z zwietrzałego wapienia, wapienia muszlowego i margla gliniastego.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również