Carl Loewen Riesling Quant 2019

Carl Loewen Riesling Quant 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Niemcy
Region
Mosel
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

93,99 zł

Opis

DOSTĘPNE TYLKO DWIE BUTELKI !!!

Carl Loewen Quant Riesling to jednoodmianowe i doskonałe wytrawne białe wino Riesling z winnicy Carl Loewen w Mosel w Niemczech. Wino podkreśla piękną, świeżą kwasowość winogron Rieslinga ze swoją doskonałą, owocową resztkową słodyczą.

Riesling Mosel z urzekającym aromatem świeżych moreli, dojrzałych brzoskwiń, mango i słodkiego melona spadziowego doskonale komponuje się z lekkimi potrawami, takimi jak ryby i szparagi, lub po prostu do delektowania się z dobrymi przyjaciółmi.

Odmiana winogron Riesling jest tradycyjnie zbierana w listopadzie, kiedy winogrona do białego wina Quant są złotożółte. Winogrona do tego wytrawnego Rieslinga są następnie delikatnie tłoczone w winnicy Loewen. Po dwóch miesiącach Riesling Quant nadal dojrzewa na drobnym osadzie w Mosel-Fuder. Długie dojrzewanie winogron riesling i delikatna ekspansja Loewen Quant, z których produkuje się tylko 5000 butelek rocznie, pozwalają rozwinąć się wachlarzowi pełnemu aromatów, a idealna gra między słodyczą i kwasowością świetnie dopełnia harmonijny ogólny obraz.

BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Carl Loewen Weingut

Zlokalizowany nad Mozelą specjalista z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w Rieslingach. „Lew” zna się na rzeczy!

Winnica

Carl Loewen to winnica zlokalizowana nad Mozelą z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w produkcji Rieslingów. Obecnie w winnicy pracują dwie generacje rodziny Loewen, które uprawiają winorośl na 4 parcelach zlokalizowanych w okolicy miejscowości Leiwen. Parcela Laurentiuslay, z której pochodzi Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken została sklasyfikowana jako Grand Cru.

Szczepy

95% nasadzeń w winnicy to Rieslingi. Najstarsze krzewy pochodzą z 1896r., czyniąc Carl Loewen jedną z najstarszych winnic tego szczepu na świecie. Uzupełnieniem Rieslinga jest Pinot Blanc.  

Historia

Przodek obecnych właścicieli Karla i Christophera Loewen zakupił pierwszą działkę (Maximin Klosterlay) w 1803r. od Napoleona! W ramach Sekularyzacji postępującej na początku XiXw. władze chciały podzielić majątek mnichów i rozpoczęto sprzedaż winnic zwykłym rolnikom. Kolejne parcele byly nabywane w latach 1982 (Laurentiuslay), 1995 (Thörnicher Ritsch) oraz 2008 (Carl Schmitt-Wagner).

Klimat / Gleba

Uprawa winorośli w dolinie Mozeli to iście ekstremalny sport. Tarasy potrafią być piekelnie strome, co utrudnia zbiory, ale pozwala na świetną ekspozycję słoneczną. Zapraszamy na nasze social media gdzie przybliżamy pracę poszczególnych winnic. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również