Carl Loewen Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken Zobacz większe

Carl Loewen Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken 2019

14471

Nowy produkt

Winnica w Laurentiuslay jest jedną z najlepszych w regionie, ma wielkość jednego hektara i została sklasyfikowana jako Grand Cru.

Rieslingi z Mozeli to wyjątkowe wina, w których możemy poczuć trud włożony w ich produkcję. Winogrona są ręcznie zbierane, wiek najstarszych winorośli liczy sobie 100 lat.

Carl Loewen to wino najwyższej jakości, białe, wytrawne. Ładnie skoncentrowane, a przy tym soczyste, z nutami brzoskwini i moreli. 

Więcej szczegółów

124,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Carl Loewen Weingut
Carl Loewen Weingut

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaNiemcy
RegionMosel
SzczepRiesling
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Carl Loewen Weingut

Winnica

Carl Loewen to winnica zlokalizowana nad Mozelą z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w produkcji Rieslingów. Obecnie w winnicy pracują dwie generacje rodziny Loewen, które uprawiają winorośl na 4 parcelach zlokalizowanych w okolicy miejscowości Leiwen. Parcela Laurentiuslay, z której pochodzi Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken została sklasyfikowana jako Grand Cru.

Szczepy

95% nasadzeń w winnicy to Rieslingi. Najstarsze krzewy pochodzą z 1896r., czyniąc Carl Loewen jedną z najstarszych winnic tego szczepu na świecie. Uzupełnieniem Rieslinga jest Pinot Blanc.  

Historia

Przodek obecnych właścicieli Karla i Christophera Loewen zakupił pierwszą działkę (Maximin Klosterlay) w 1803r. od Napoleona! W ramach Sekularyzacji postępującej na początku XiXw. władze chciały podzielić majątek mnichów i rozpoczęto sprzedaż winnic zwykłym rolnikom. Kolejne parcele byly nabywane w latach 1982 (Laurentiuslay), 1995 (Thörnicher Ritsch) oraz 2008 (Carl Schmitt-Wagner).

Klimat / Gleba

Uprawa winorośli w dolinie Mozeli to iście ekstremalny sport. Tarasy potrafią być piekelnie strome, co utrudnia zbiory, ale pozwala na świetną ekspozycję słoneczną. Zapraszamy na nasze social media gdzie przybliżamy pracę poszczególnych winnic. 

Opinie

Napisz opinię

Carl Loewen Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken 2019

Carl Loewen Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Niemcy
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Riesling
  • Region: Dolina Mozeli   

Produkty powiązane

23 innych produktów w tej samej kategorii: