Carl Loewen Ritch Riesling Auslese 2019

Carl Loewen Ritsch Riesling Auslese 2019

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Niemcy
Region
Mosel
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
8,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

154,99 zł

Opis

DOSTĘPNA OSTATNIA BUTELKA !!!

Thörnicher Ritsch jest jedną z najbardziej szanowanych winnic nad Mozelą. 

Już w roku 1868 została sklasyfikowana jako lokalizacja Grand Cru.

 Siła Ritsch tkwi w ogromnym potencjale owocowym win. W ten sposób ten Riesling ma niesamowicie mocną strukturę. Aromaty są cudownie świeże i podkreślone egzotycznymi nutami. To wino pieści podniebienie. Owocowa kwasowość zapewnia żywotność i finezję.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Carl Loewen Weingut

Zlokalizowany nad Mozelą specjalista z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w Rieslingach. „Lew” zna się na rzeczy!

Winnica

Carl Loewen to winnica zlokalizowana nad Mozelą z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w produkcji Rieslingów. Obecnie w winnicy pracują dwie generacje rodziny Loewen, które uprawiają winorośl na 4 parcelach zlokalizowanych w okolicy miejscowości Leiwen. Parcela Laurentiuslay, z której pochodzi Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken została sklasyfikowana jako Grand Cru.

Szczepy

95% nasadzeń w winnicy to Rieslingi. Najstarsze krzewy pochodzą z 1896r., czyniąc Carl Loewen jedną z najstarszych winnic tego szczepu na świecie. Uzupełnieniem Rieslinga jest Pinot Blanc.  

Historia

Przodek obecnych właścicieli Karla i Christophera Loewen zakupił pierwszą działkę (Maximin Klosterlay) w 1803r. od Napoleona! W ramach Sekularyzacji postępującej na początku XiXw. władze chciały podzielić majątek mnichów i rozpoczęto sprzedaż winnic zwykłym rolnikom. Kolejne parcele byly nabywane w latach 1982 (Laurentiuslay), 1995 (Thörnicher Ritsch) oraz 2008 (Carl Schmitt-Wagner).

Klimat / Gleba

Uprawa winorośli w dolinie Mozeli to iście ekstremalny sport. Tarasy potrafią być piekelnie strome, co utrudnia zbiory, ale pozwala na świetną ekspozycję słoneczną. Zapraszamy na nasze social media gdzie przybliżamy pracę poszczególnych winnic. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również