Kuhling-Gillot Spatburgunder BIO 2017

Kuhling-Gillot Spatburgunder BIO 2017

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Niemcy
Region
Hesja Nadreńska
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

119,99 zł

Opis

Wytrawne czerwone wino z winnicy Kühling-Gillot ze szczepu spätburgunder (lokalna nazwa znanego na świecie pinot noir) z regionu uprawy winorośli Rheinhessen.  

Prezentuje się w kieliszku w jasnoczerwonym świetle z ciemniejszymi refleksami.

To odmianowe niemieckie wino prezentuje cudownie wyraziste smaki jagód, śliwek i czereśni. Ponadto pojawiają się nuty czarnej herbaty, cynamonu, orzechów włoskich, skórki pomarańczowej, bekonu, drewna cedrowego i kawy.

Na języku to zrównoważone czerwone wino charakteryzuje się niezwykle jedwabistą i mięsistą konsystencją. Delikatny pikantny finisz i soczysty posmak zapewniają dużą przyjemność picia.

Polecane do cielęciny a także dań z piersi z kaczki.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Kuhling-Gillot

Winnica

Kühling-Gillot jest zarządzana od 2002r. przez Carolin Spanier-Gillot, która uprawia swoje winnice zgodnie z normami ekologicznymi i została nagrodzona 4 z 5 winogron przez Przewodnik Wina Gault Millau w 2009 roku dzięki konsekwentnej pracy. W 2015r. Carolin Spanier-Gillot została uznana przez firmę Falstaff za Winiarza Roku, co można szybko i w pełni zrozumieć, mając w kieliszku wina z Hesji Nadreńskiej. Nawet linia podstawowa Quinterra oferuje wielką przyjemność picia. Wina Kühling-Gillot należą do najlepszych win białych i czerwonych w Niemczech. Ekologiczna uprawa, elementy biodynamiczne, uprawa na sucho bez sztucznego nawadniania, ręczne zbiory winogron, naturalna fermentacja i duże drewniane beczki to niektóre z kluczowych punktów rzemieślniczego podejścia Kühling Gillot.

Szczepy

Dwie główne odmiany to Riesling (70% całkowitej powierzchni) i Pinot Noir. Inne to Pinot Gris, Chardonnay i Scheurebe. 

Historia

Winnica znajduje się w gminie Bodenheim (obszar Nierstein) w niemieckim regionie uprawy winorośli Rheinhessen. W klasycznej tradycyjnej winnicy wino jest uprawiane przez rodzinę od ponad 200 lat. Dopóki Roland Gillot wżenił się w rodzinę w 1970r., zawsze prowadziły ją kobiety.

Od 2006r. winnicę prowadzą Carolin Spanier-Gillot i jej mąż H.O. Hiszpanie z drugiej rodzinnej winnicy Battenfeld-Spanier. Pomimo tego związku oba domy są nadal zarządzane i sprzedawane oddzielnie. I w obu przypadkach z niezwykłym sukcesem.

Klimat / Gleba

Winorośl uprawiana jest w szczytowych miejscach wzdłuż tarasu nadreńskiego, na stromych zboczach na ciepłych glebach między Bodenheim, Nierstein i Oppenheim. Gleba z czerwonego łupka, przeplatana gliną, pozwala winogronom w pełni dojrzeć. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również