Nowy Kuhling-Gillot Spatburgunder BIO 2017 Zobacz większe

Kuhling-Gillot Spatburgunder BIO 2017

16241

Nowy produkt

Wytrawne czerwone wino z winnicy Kühling-Gillot ze szczepu Spätburgunder (lokalna nazwa znanego na świecie Pinot Noir) z regionu uprawy winorośli Rheinhessen.  

Prezentuje się w kieliszku w jasnoczerwonym świetle z ciemniejszymi refleksami.

To odmianowe niemieckie wino prezentuje cudownie wyraziste smaki jagód, śliwek i czereśni. Ponadto pojawiają się nuty czarnej herbaty, cynamonu, orzechów włoskich, skórki pomarańczowej, bekonu, drewna cedrowego i kawy.

Na języku to zrównoważone czerwone wino charakteryzuje się niezwykle jedwabistą i mięsistą konsystencją. Delikatny pikantny finisz i soczysty posmak zapewniają dużą przyjemność picia.

Polecane do cielęciny a także dań z piersi z kaczki.

Więcej szczegółów

119,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Kuhling-Gillot
Kuhling-Gillot

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaNiemcy
RegionHesja Nadreńska
SzczepPinot Noir
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Kuhling-Gillot

Winnica

Winiarnia Kühling-Gillot jest zarządzana od 2002 roku przez Carolin Spanier-Gillot, która uprawia swoje winnice zgodnie z normami ekologicznymi i została nagrodzona 4 z 5 winogron przez Przewodnik Wina Gault Millau w 2009 roku dzięki konsekwentnej pracy.

W 2015 roku Carolin Spanier-Gillot została uznana przez firmę Falstaff za Winiarza Roku, co można szybko i w pełni zrozumieć, mając w kieliszku wina z Hesji Nadreńskiej.

Nawet linia podstawowa Quinterra oferuje wielką przyjemność picia. Wina Kühling-Gillot należą do najlepszych win białych i czerwonych w Niemczech. 

Ekologiczna uprawa, elementy biodynamiczne, uprawa na sucho bez sztucznego nawadniania, ręczne zbiory winogron, naturalna fermentacja i duże drewniane beczki to niektóre z kluczowych punktów rzemieślniczego podejścia Kühling Gillot.

Szczepy

Dwie główne odmiany to Riesling (70% całkowitej powierzchni) i Pinot Noir. Inne to Pinot Gris, Chardonnay i Scheurebe. 

Historia

Winnica znajduje się w gminie Bodenheim (obszar Nierstein) w niemieckim regionie uprawy winorośli Rheinhessen. W klasycznej tradycyjnej winnicy wino jest uprawiane przez rodzinę od ponad 200 lat. Dopóki Roland Gillot wżenił się w rodzinę w 1970 roku, zawsze prowadziły ją kobiety.

Od 2006 roku winnicę prowadzą Carolin Spanier-Gillot i jej mąż H.O. Hiszpanie z drugiej rodzinnej winnicy Battenfeld-Spanier. Pomimo tego związku oba domy są nadal zarządzane i sprzedawane oddzielnie. I w obu przypadkach z niezwykłym sukcesem.

Klimat/Gleba

Winorośl uprawiana jest w szczytowych miejscach wzdłuż tarasu nadreńskiego, na stromych zboczach na ciepłych glebach między Bodenheim, Nierstein i Oppenheim. Gleba z czerwonego łupka, przeplatana gliną, pozwala winogronom w pełni dojrzeć. 

Opinie

Napisz opinię

Kuhling-Gillot Spatburgunder BIO 2017

Kuhling-Gillot Spatburgunder BIO 2017

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor:czerwone
  • Kraj pochodzenia: Niemcy
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Pinot Noir
  • Region: Hesja Nadreńska

Produkty powiązane

23 innych produktów w tej samej kategorii: