Carl Loewen Riesling Varidor 2020

Carl Loewen Riesling Varidor 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Niemcy
Region
Mosel
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
8-10 °C

90,99 zł

Opis

Biały wytrawny riesling od jednego z czołowych producentów z Doliny Mozeli.

Wino ma atrakcyjną złocistożółtą barwę z zielonkawym odcieniem.

Smak wina jest pełny, dojrzały, doskonale ustrukturyzowany.

Delikatną owocowość wspiera dobra intensywna kwasowość i elegancka mineralność. Subtelny posmak ma jedwabistą konsystencję.

Aromat wina charakteryzuje się nutą owocową, w której uchwycone są odcienie moreli, marakui i delikatne nuty cytryny.

Wino polecane do kuchni azjatyckiej, owoców morza i miękkich serów.

Wino Weingut Carl Loewen, Riesling „Varidor” stworzone zostało pod hasłem „powrót do korzeni”. A pierwszym zadaniem była selekcja klonów winorośli, do której Karl Loewen, we współpracy z Trier Research Institute, wybrał najlepsze okazy mające ponad 100 lat, niosące dziedzictwo genetyczne oryginalnego Rieslinga.

Jednocześnie w szczególny sposób porzucili nowoczesną praktykę wysokiej wydajności w kierunku wysokiej jakości. W produkcji wina powolna, zimna fermentacja odbywała się na naturalnych drożdżach. Ekstrakt przechowywany w tradycyjnych dużych dębowych beczkach Moselle.

BRAK W MAGAZYNIE

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Carl Loewen Weingut

Zlokalizowany nad Mozelą specjalista z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w Rieslingach. „Lew” zna się na rzeczy!

Winnica

Carl Loewen to winnica zlokalizowana nad Mozelą z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w produkcji Rieslingów. Obecnie w winnicy pracują dwie generacje rodziny Loewen, które uprawiają winorośl na 4 parcelach zlokalizowanych w okolicy miejscowości Leiwen. Parcela Laurentiuslay, z której pochodzi Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken została sklasyfikowana jako Grand Cru.

Szczepy

95% nasadzeń w winnicy to Rieslingi. Najstarsze krzewy pochodzą z 1896r., czyniąc Carl Loewen jedną z najstarszych winnic tego szczepu na świecie. Uzupełnieniem Rieslinga jest Pinot Blanc.  

Historia

Przodek obecnych właścicieli Karla i Christophera Loewen zakupił pierwszą działkę (Maximin Klosterlay) w 1803r. od Napoleona! W ramach Sekularyzacji postępującej na początku XiXw. władze chciały podzielić majątek mnichów i rozpoczęto sprzedaż winnic zwykłym rolnikom. Kolejne parcele byly nabywane w latach 1982 (Laurentiuslay), 1995 (Thörnicher Ritsch) oraz 2008 (Carl Schmitt-Wagner).

Klimat / Gleba

Uprawa winorośli w dolinie Mozeli to iście ekstremalny sport. Tarasy potrafią być piekelnie strome, co utrudnia zbiory, ale pozwala na świetną ekspozycję słoneczną. Zapraszamy na nasze social media gdzie przybliżamy pracę poszczególnych winnic. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również