Carl Loewen Riesling Varidor 2020
Carl Loewen Riesling Varidor 2020

Carl Loewen Riesling Varidor 2020

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Niemcy
Region
Mosel
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
8-10 °C

90,99 zł

Opis

DOSTĘPNA JEDNA BUTELKA !

Biały wytrawny riesling od jednego z czołowych producentów z Doliny Mozeli.

Wino ma atrakcyjną złocistożółtą barwę z zielonkawym odcieniem.

Smak wina jest pełny, dojrzały, doskonale ustrukturyzowany.

Delikatną owocowość wspiera dobra intensywna kwasowość i elegancka mineralność. Subtelny posmak ma jedwabistą konsystencję.

Aromat wina charakteryzuje się nutą owocową, w której uchwycone są odcienie moreli, marakui i delikatne nuty cytryny.

Wino polecane do kuchni azjatyckiej, owoców morza i miękkich serów.

Wino Weingut Carl Loewen, Riesling „Varidor” stworzone zostało pod hasłem „powrót do korzeni”. A pierwszym zadaniem była selekcja klonów winorośli, do której Karl Loewen, we współpracy z Trier Research Institute, wybrał najlepsze okazy mające ponad 100 lat, niosące dziedzictwo genetyczne oryginalnego Rieslinga.

Jednocześnie w szczególny sposób porzucili nowoczesną praktykę wysokiej wydajności w kierunku wysokiej jakości. W produkcji wina powolna, zimna fermentacja odbywała się na naturalnych drożdżach. Ekstrakt przechowywany w tradycyjnych dużych dębowych beczkach Moselle.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Carl Loewen Weingut

Zlokalizowany nad Mozelą specjalista z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w Rieslingach. „Lew” zna się na rzeczy!

Winnica

Carl Loewen to winnica zlokalizowana nad Mozelą z ponad 200-letnią tradycją. Jak większość manufaktur w tym regionie, Carl Loewen specjalizuje się w produkcji Rieslingów. Obecnie w winnicy pracują dwie generacje rodziny Loewen, które uprawiają winorośl na 4 parcelach zlokalizowanych w okolicy miejscowości Leiwen. Parcela Laurentiuslay, z której pochodzi Riesling Laurentiuslay Alte Reben Trocken została sklasyfikowana jako Grand Cru.

Szczepy

95% nasadzeń w winnicy to Rieslingi. Najstarsze krzewy pochodzą z 1896r., czyniąc Carl Loewen jedną z najstarszych winnic tego szczepu na świecie. Uzupełnieniem Rieslinga jest Pinot Blanc.  

Historia

Przodek obecnych właścicieli Karla i Christophera Loewen zakupił pierwszą działkę (Maximin Klosterlay) w 1803r. od Napoleona! W ramach Sekularyzacji postępującej na początku XIXw. władze chciały podzielić majątek mnichów i rozpoczęto sprzedaż winnic zwykłym rolnikom. Kolejne parcele były nabywane w latach 1982 (Laurentiuslay), 1995 (Thörnicher Ritsch) oraz 2008 (Carl Schmitt-Wagner).

Klimat / Gleba

Uprawa winorośli w dolinie Mozeli to iście ekstremalny sport. Tarasy potrafią być pieklenie strome, co utrudnia zbiory, ale pozwala na świetną ekspozycję słoneczną.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również