Szampan Moet & Chandon Imperial Brut Gold Limited

Szampan Moet & Chandon Imperial Brut Gold Limited

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Szampania
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
8-10 °C

201,99 zł

Opis

Moët Impérial to kultowy szampan. Stworzony w 1869 roku, uosabia unikalny styl Moët & Chandon, styl wyróżniający się jasną owocowością, uwodzicielskim podniebieniem i elegancką dojrzałością. 

Zapach uwodzi żywą intensywnością zielonego jabłka i owoców cytrusowych, a następnie niuansów mineralnych, nut białych kwiatów i eleganckich powiewów brioszki, płatków zbożowych i świeżych orzechów.

Smak jest bogaty: łączy w sobie wytworność i subtelność. Kusząca pieszczota drobnych bąbelków szampana Moet&chandon Imperial jest wstępem do wyśmienitych nut o białym miąższu (gruszka, brzoskwinia i jabłko), delikatnej witalności owoców cytrusowych i niuansów agrestu.

Finisz jest żywy, owocowy jak podniebienie - okrągły i subtelny na końcu.

W limitowanej edycji Festive Bottle butelka szampana Moët & Chandon ma piękny, złoty kolor. 

Moët & Chandon Impérial zawiera w sobie wszystko to, co jest symbolem Francji: elegancję, styl i radość życia. Delikatnie musujące bąbelki i orzeźwiający smak sprawiają, że jest najdoskonalszym uzupełnieniem uroczystych wydarzeń.

BRAK w magazynie.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Moet & Chandon

Winnica

Moet & Chandon, będąca synonimem prestiżu i luksusu to chyba najsłynniejsza francuska winiarnia i dom szampana, która wchodzi w skład grupy LVMH, czyli Louis Vuitton Moët Hennessy - potentata na rynku dóbr luksusowych, głównie mody, biżuterii, kosmetyków oraz win i mocnych alkoholi. Firma z długą i bogatą historią, szerokim portfolio produktowym, w tym kultowym Dom Perignon. Pomimo francuskiego pochodzenia, samo nazwisko założyciela winnicy ma konotacje holendarskie, dlatego nazwę Moët wymawiamy uwzględniając literę "t" na końcu (mo-et).

Szczepy

Wina musujące sygnowane marką Moet et Chandon powstają z trzech kluczowych dla Szampanii szczepów: Pinot Noir, Chardonnay i Pinot Meunier. Areał upraw należący do przedsiębiorstwa wynosi obecnie 1,150 ha, z czego aż 50% ma status grand cru, a 25% cru.

Historia

Historia Domu Szampańskiego Moet & Chandon (kiedyś Le Maison Moet), rozpoczyna się w czasach panowania Ludwika XV, około 1743r. Wówczas to Claude Moët sprowadzał na dwór francuski wina musujące z Szampanii. Miał już wtedy licencję na produkcję tego typu win, ale tym na poważnie zajął się dopiero jego wnuk, Jean-Remy, który dzięki ciężkiej pracy i renomie firmy dostarczał produkty takim osobistościom jak Napoleon Bonaparte, car Aleksander czy królowa Wiktoria. Firma się rozwijała, rozbudowywała portfolio, a w II połowie XIXw. sprzedawała już około 2.5 miliona butelek rocznie! Kolejne pokolenia, a także fuzje z takimi potentatami jak Hennessy czy Louis Vuitton sprawiły, że dziś liczby te są dziesięciokrotnie wyższe, a od około 200 lat każdy bywalec salonów zna nazwę Moet & Chandon i ich flagowe produkty - szampany Moet Imperial oraz Dom Perignon.

Klimat / Gleba

Szampania to najbardziej na północ wysunięty region uprawy winorośli we Francji. Dość chłodny klimat, częste przymrozki i stosunkowo kapryśne miesiące letnie sprawiają, że winne krzewy muszą się sporo napracować, by wydać na świat dobrej jakości grona. Większość plantacji nasadzono na glebach wapiennych (porowate wapienie), które dobrze absorbują wodę i zapewniają niezły drenaż, dzięki czemu korzenie winorośli muszą sięgać coraz głębiej, aby dotrzeć do życiodajnego płynu. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również