Szampan Delavenne Lumière  Brut Blanc de Blancs...
Szampan Delavenne Lumière  Brut Blanc de Blancs Grand Cru

Szampan Delavenne Lumière Brut Blanc de Blancs Grand Cru

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Szampania
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

256,99 zł

Opis

Champagne Blanc de Blancs jest produkowany w 100% z chardonnay z winnic Grand Cru w Cramant, na zboczu Côte des Blancs. Pojedynczy zbiór w roku 2019.

Jasnożółta barwa z jasnozielonymi refleksami. Delikatny blask ożywia tego szampana, podkreślając jego aromaty i elegancję. Delikatny nos i lśniąca elegancja. Jedwabiste uczucie w ustach. Aromaty świeżych owoców i cytrusów. Świetna harmonia i równowaga.

Wypróbuj go jako dodatek do ryb i owoców morza, sushi, smażonego kurczaka lub małży, a nawet prostych przyjemności, takich jak dobry chleb i solone masło.

Zobacz co sądzi o tym winie Andreas Larsson, jeden z najlepszych sommelierów świata

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Delavenne Pere&Fils

Rodzinna posiadłość, klasyfikowana jako Grand Cru. Wytwarzają i sprzedają szampana wyłącznie z własnych winogron. Można takich producentów rozpoznać po wzmiance RM na etykiecie. Taka klasyfikacja, świadcząca o niezależności winnicy, pozwala kontrolować każdy etap produkcji, a także jakość szampanów.

Winnica

Delavenne Pere&Fils to butikowy, rodzinny producent szampanów z ponad stuletnią historią. Winnica zlokalizowana jest w malowniczej miejscowości Bouzy. Obecnie w winnicy pracuje już 4-te pokolenie rodziny Delavenne, któremu przyświeca idea pielęgnacji dorobku poprzednich generacji. Wszystkie parcele klasyfikowane są  jako Grand Cru, a sama winnica jest w trakcie audytu umożliwiającego certyfikację organiczną. Wina Delavenne Pere&Fils są doceniane przez światowych sommelierów i znajdują się w kartach win gwiazdkowych restauracji Michelin we Francji, Danii, Szwajcarii oraz Wlk. Brytanii.

Szczepy

W winnicy Delavenne Pere&Fils uprawia się wyłącznie dwa szczepy Pinot Noir oraz Chardonnay. Co ciekawe, w produkcji szampanów producent nie wykorzystuje Pinot Meunier. Zbiór winogron dokonywany jest w sposób ręczny, kilka dni później niż pozostali producenci w regionie, co pozwala gronom uzyskać optymalny poziom dojrzałości. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 1920r. i od samego początku istnienia stawiała na etos pracy, poszanowania do natury i bezkompromisowego podejścia do jakości wytwarzanego wina. Delavenne Pere&Fils korzysta wyłącznie z gron własnego zbioru, które podlegają rygorystycznym procesom uprawy i winifikacji.

Klimat / Gleba

Podglebie w regionie Bouzy składa się głównie z wapieni. Ten rodzaj podłoża zapewnia odpowiedni drenaż i nadaje szczególnej mineralności, którą można znaleźć w niektórych winach z Szampanii. Gmina Bouzy jest jedną 17 gmin (z ponad 320 gmin), która została sklasyfikowana jako Grand Cru będący najwyższym stopniem klasyfikacji parcel znajdujących się w tym regionie.  

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również