Szampan Delavenne Dom Basle Brut Reserve N/V
Szampan Delavenne Dom Basle Brut Reserve N/V

Szampan Delavenne Dom Basle Brut Reserve N/V

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Szampania
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

241,99 zł

Opis

Grand Cru Bouzy Brut Reserve jest produkowany przez mieszanie winogron z dwóch kolejnych zbiorów, z działek posadzonych w połowie stoku w winnicach Bouzy. Subtelne połączenie dwóch zbiorów nadaje temu szampanowi wspaniałą równowagę, która pozostaje niezmienna z roku na rok. Produkowane ze szczepu: 60% pinot noir i 40% chardonnay.

Spontaniczna fermentacja z naturalnymi drożdżami w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Bez fermentacji jabłkowo-mlekowej, bez klarowania, bez stabilizacji na zimno. Tylko cierpliwa staranna produkcja wina, aby zachować wszystkie aromaty i smaki charakterystyczne dla terroir Bouzy.

Bardzo złożony i głęboki zapach: dojrzałe owoce, maślana bułeczka, ciasto morelowe - a równocześnie intensywne aromaty kwiatowe tworzą fantastyczną kompozycję. 

Zbiór: 2015/2016

Propozycje podania: aperitif lub do posiłku. Doskonały szampan do sałatek, łososia, kurczaka, wieprzowiny i kuchni wegetariańskiej. 

Wino wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach:

The Wine Merchant Top 100 – winner 2019

Decanter 2017 – brązowy medal

Glass Bubbly 2017 – złoty medal

IWSC 2019 – 95 pkt

Vignerons Independants Concours 2019 – srebrny medal

Wino w ocenie specjalistów:
“Wypieszczone, delikatne i wibrujące wino z lekkim posmakiem moreli i jabłecznika podawanych w kwiatowym ogrodzie. Francja, elegancja, za cenę supermarketowej masówki mamy wykwintnego szampana”.
Robert Mazurek, Rzeczpospolita Plus Minus

“Bardzo świeży szampan z przyjemnie czystymi nutami jabłka papierówki i cytrusów. Na podniebieniu szczypta drożdżowej przyprawowości. Czysty, długi, głęboki. Dobra cena, świetne znalezisko importera”.
Wojciech Bońkowski, Winicjatywa.pl

Zobacz co o tym winie sądzi Andreas Larsson, jeden z najlepszych sommelierów świata

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Delavenne Pere&Fils

Rodzinna posiadłość, klasyfikowana jako Grand Cru. Wytwarzają i sprzedają szampana wyłącznie z własnych winogron. Można takich producentów rozpoznać po wzmiance RM na etykiecie. Taka klasyfikacja, świadcząca o niezależności winnicy, pozwala kontrolować każdy etap produkcji, a także jakość szampanów.

Winnica

Delavenne Pere&Fils to butikowy, rodzinny producent szampanów z ponad stuletnią historią. Winnica zlokalizowana jest w malowniczej miejscowości Bouzy. Obecnie w winnicy pracuje już 4-te pokolenie rodziny Delavenne, któremu przyświeca idea pielęgnacji dorobku poprzednich generacji. Wszystkie parcele klasyfikowane są  jako Grand Cru, a sama winnica jest w trakcie audytu umożliwiającego certyfikację organiczną. Wina Delavenne Pere&Fils są doceniane przez światowych sommelierów i znajdują się w kartach win gwiazdkowych restauracji Michelin we Francji, Danii, Szwajcarii oraz Wlk. Brytanii.

Szczepy

W winnicy Delavenne Pere&Fils uprawia się wyłącznie dwa szczepy Pinot Noir oraz Chardonnay. Co ciekawe, w produkcji szampanów producent nie wykorzystuje Pinot Meunier. Zbiór winogron dokonywany jest w sposób ręczny, kilka dni później niż pozostali producenci w regionie, co pozwala gronom uzyskać optymalny poziom dojrzałości. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 1920r. i od samego początku istnienia stawiała na etos pracy, poszanowania do natury i bezkompromisowego podejścia do jakości wytwarzanego wina. Delavenne Pere&Fils korzysta wyłącznie z gron własnego zbioru, które podlegają rygorystycznym procesom uprawy i winifikacji.

Klimat / Gleba

Podglebie w regionie Bouzy składa się głównie z wapieni. Ten rodzaj podłoża zapewnia odpowiedni drenaż i nadaje szczególnej mineralności, którą można znaleźć w niektórych winach z Szampanii. Gmina Bouzy jest jedną 17 gmin (z ponad 320 gmin), która została sklasyfikowana jako Grand Cru będący najwyższym stopniem klasyfikacji parcel znajdujących się w tym regionie.  

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również