Szampan Delavenne L'Île Demi Sec N/V

Szampan Delavenne L'Île Demi Sec N/V

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Szampania
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

241,99 zł

Opis

Podobnie jak w przypadku  Delavenne brut, spontaniczna fermentacja w zbiornikach ze stali nierdzewnej, bez fermentacji jabłkowo-mlekowej, bez klarowania, bez stabilizacji na zimno. Tylko cierpliwa ostrożna produkcja wina, aby zachować wszystkie aromaty i smaki Bouzy terroir. 100% Grand Cru. Produkowane ze szczepu: 60% pinot noir i 40% chardonnay.

Champagne Demi-Sec wyróżnia się słodkim charakterem, zrównoważonym odpowiednią kwasowością i pikantnymi nutami czarnego pieprzu, anyżu i kory cynamonu. Podaruj sobie soczyste aromaty truskawek i dojrzałych jeżyn. Bardzo obfite na podniebieniu z dobrą strukturą, równowagą i długością. Cudownie owocowe i bogate w aromaty słodkich, soczystych jagód.

Wino idealne do każdego deseru, takiego jak ciasto czekoladowe, tarty jagodowe, maślane ciasto, świeże truskawki, a także dania kuchni azjatyckiej, a nawet ostre sery.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Delavenne Pere&Fils

Rodzinna posiadłość, klasyfikowana jako Grand Cru. Wytwarzają i sprzedają szampana wyłącznie z własnych winogron. Można takich producentów rozpoznać po wzmiance RM na etykiecie. Taka klasyfikacja, świadcząca o niezależności winnicy, pozwala kontrolować każdy etap produkcji, a także jakość szampanów.

Winnica

Delavenne Pere&Fils to butikowy, rodzinny producent szampanów z ponad stuletnią historią. Winnica zlokalizowana jest w malowniczej miejscowości Bouzy. Obecnie w winnicy pracuje już 4-te pokolenie rodziny Delavenne, któremu przyświeca idea pielęgnacji dorobku poprzednich generacji. Wszystkie parcele klasyfikowane są  jako Grand Cru, a sama winnica jest w trakcie audytu umożliwiającego certyfikację organiczną. Wina Delavenne Pere&Fils są doceniane przez światowych sommelierów i znajdują się w kartach win gwiazdkowych restauracji Michelin we Francji, Danii, Szwajcarii oraz Wlk. Brytanii.

Szczepy

W winnicy Delavenne Pere&Fils uprawia się wyłącznie dwa szczepy Pinot Noir oraz Chardonnay. Co ciekawe, w produkcji szampanów producent nie wykorzystuje Pinot Meunier. Zbiór winogron dokonywany jest w sposób ręczny, kilka dni później niż pozostali producenci w regionie, co pozwala gronom uzyskać optymalny poziom dojrzałości. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 1920r. i od samego początku istnienia stawiała na etos pracy, poszanowania do natury i bezkompromisowego podejścia do jakości wytwarzanego wina. Delavenne Pere&Fils korzysta wyłącznie z gron własnego zbioru, które podlegają rygorystycznym procesom uprawy i winifikacji.

Klimat / Gleba

Podglebie w regionie Bouzy składa się głównie z wapieni. Ten rodzaj podłoża zapewnia odpowiedni drenaż i nadaje szczególnej mineralności, którą można znaleźć w niektórych winach z Szampanii. Gmina Bouzy jest jedną 17 gmin (z ponad 320 gmin), która została sklasyfikowana jako Grand Cru będący najwyższym stopniem klasyfikacji parcel znajdujących się w tym regionie.  

Ocena

1 - ilość opinii

Dobrej klasy wino
Szampan naprawdę dobrej klasy. Polecam na specjalną okazję i na bez okazji ;)
Dodano przez Ania w dniu 2022-08-03

Inni klienci kupili również