Szampan Delavenne Rose Marne - Brut Rosé N/V

Szampan Delavenne Rose Marne - Brut Rosé N/V

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Szampania
Szczep
Pinot Noir
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

241,99 zł

Opis

Grand Cru Bouzy Brut Rosé powstaje poprzez zmieszanie naszego pinot noir(43%) i chardonnay (40%) z dwóch kolejnych zbiorów z naszymi pozbawionymi łodyg, ręcznie tłoczonymi A.O.C. Bouzy Rouge (17%). Spontaniczna fermentacja w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Bez fermentacji jabłkowo-mlekowej, bez klarowania, bez stabilizacji na zimno, Tylko cierpliwa ostrożna produkcja wina, aby zachować wszystkie aromaty i smaki Bouzy terroir.

Aromaty czerwonych jagód, pieczonych czerwonych jabłek i płatków róży. Ten szampan jest soczysty i sycący w ustach, z kremowym, trwałym musem i eleganckim, mineralnym wykończeniem. Spróbuj z kaczką, jako aperitif lub z deserami czekoladowymi, świeżą truskawką lub ciastem wiśniowym.

Wino wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach.

Zobacz co sądzi o tym winie Andreas Larsson, jeden z najlepszych sommelierów świata.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Delavenne Pere&Fils

Rodzinna posiadłość, klasyfikowana jako Grand Cru. Wytwarzają i sprzedają szampana wyłącznie z własnych winogron. Można takich producentów rozpoznać po wzmiance RM na etykiecie. Taka klasyfikacja, świadcząca o niezależności winnicy, pozwala kontrolować każdy etap produkcji, a także jakość szampanów.

Winnica

Delavenne Pere&Fils to butikowy, rodzinny producent szampanów z ponad stuletnią historią. Winnica zlokalizowana jest w malowniczej miejscowości Bouzy. Obecnie w winnicy pracuje już 4-te pokolenie rodziny Delavenne, któremu przyświeca idea pielęgnacji dorobku poprzednich generacji. Wszystkie parcele klasyfikowane są  jako Grand Cru, a sama winnica jest w trakcie audytu umożliwiającego certyfikację organiczną. Wina Delavenne Pere&Fils są doceniane przez światowych sommelierów i znajdują się w kartach win gwiazdkowych restauracji Michelin we Francji, Danii, Szwajcarii oraz Wlk. Brytanii.

Szczepy

W winnicy Delavenne Pere&Fils uprawia się wyłącznie dwa szczepy Pinot Noir oraz Chardonnay. Co ciekawe, w produkcji szampanów producent nie wykorzystuje Pinot Meunier. Zbiór winogron dokonywany jest w sposób ręczny, kilka dni później niż pozostali producenci w regionie, co pozwala gronom uzyskać optymalny poziom dojrzałości. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 1920r. i od samego początku istnienia stawiała na etos pracy, poszanowania do natury i bezkompromisowego podejścia do jakości wytwarzanego wina. Delavenne Pere&Fils korzysta wyłącznie z gron własnego zbioru, które podlegają rygorystycznym procesom uprawy i winifikacji.

Klimat / Gleba

Podglebie w regionie Bouzy składa się głównie z wapieni. Ten rodzaj podłoża zapewnia odpowiedni drenaż i nadaje szczególnej mineralności, którą można znaleźć w niektórych winach z Szampanii. Gmina Bouzy jest jedną 17 gmin (z ponad 320 gmin), która została sklasyfikowana jako Grand Cru będący najwyższym stopniem klasyfikacji parcel znajdujących się w tym regionie.  

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również