St. Andrea - Áldás Egri Bikavér Superior 2018 Zobacz większe

St. Andrea - Aldas Egri Bikaver 2018

Nowy produkt

Wysokiej klasy czerwone, wytrawne wino z Egeru. Ta węgierska mieszanka to słynny Egri Bikaver, którego podstawą jest odmiana Kekfrankos, a towarzyszą jej Cabernet Sauvignon i Franc, Pinot Noir, Syrah, Merlot oraz Kadarka. Wino charakteryzuje głębia i złożoność aromatu oraz smaku. Czuć tu dojrzałe jeżyny, borówki, wiśnie i porzeczkę. Całość uzupełnia mineralność pochodząca z wulkanicznych gleb Egeru. Doskonałe wino o średniej budowie, miękkich taninach i typowej egerskiej kwasowości. Wino dojrzewało przez 12 miesięcy w używanej dębowej beczce.

Więcej szczegółów

69,99 zł brutto

payments-logos
Producent
St. Andrea
St. Andrea

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWęgry
RegionEger
SzczepKekfrankos
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14,5%
Temperatura podawania16-18 °C

St. Andrea

St. Andrea to butikowa winiarnia z regionu Egeru zaliczana do najlepszych w całych Węgrzech. Znajduje się w Egerszalok, u podnóża Gór Bukowych, kilkanaście kilometrów na południe od historycznego miasta Eger. Jej właścicielem jest Gyorgi Lorincz, który produkcją wina zajął się na początku XXI wieku. Strategia Lorincza to osiągnięcie wysokiego poziomu win oraz utrzymanie go przez długie lata. To pierwsze przyszło stosunkowo łatwo – już pierwsze roczniki zyskały uznanie krytyków i konsumentów na rynku krajowym, a następnie międzynarodowym. Od tego czasu wina St. Andrea były wielokrotnie nagradzane na konkursach winiarskich, a sam Gyorgi wielokrotnie otrzymywał tytuł Winiarza Roku na Węgrzech i nie tylko (m. in. od polskiego Magazynu Wino w 2006 roku). Dziś pracuje wspólnie z synem nad specjalnościami winnicy, którymi są słynne egerskie mieszanki: Egri Bikaver oraz jego biały odpowiednik Egri Csillag. Docelowo to właśnie one z wyróżnieniem konkretnych parcel będą w przyszłości najważniejsze. Połączenie chłodniejszego klimatu wiosną, wysokości stoków wulkanicznych gleb sprawia, że tutejsze wina są złożone, gładkie i eleganckie. To wraz z Bolyki i Petreny kolejna w Egerze para ojciec - syn pracująca razem na wspólny winiarski sukces.

Opinie

Oceń 
2020-11-17

God bless bikaver!

Aldas po węgiersku znaczy błogosławieństwo. Błogosławiona ziemia egerska, która daje takie owoce jak kekfrankos z winnic St.Andrea! Błogosławione ręce Lorinczów, winiarzy którzy potrafią zrobić tak gładki i elegancki kupaż! Integracja owocu i beczki znakomita!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  St. Andrea - Aldas Egri Bikaver 2018

  St. Andrea - Aldas Egri Bikaver 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Węgry
  • Zawartość alkoholu: 14,5% 
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Kekfrankos, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Pinot Noir, Syrah, Merlot, Kadarka
  • Region: Eger

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: