Winnica Turnau - Szlachetny Zbiór Zobacz większe

Winnica Turnau - Szlachetny Zbiór 2019

5997

Nowy produkt

Proces tworzenia wina z winogron dotkniętych szlachetną pleśnią to rzecz trudna i niepewna. Na winnicy bowiem muszą zaistnieć bardzo specyficzne warunki mikroklimatyczne, które sprawią, że winogrona pokryją się odmianą pleśni - botrytis cinerea. Botrytis absorbuje wodę z gron, co sprawia że wzrasta koncentracja słodyczy i pojawiają się unikatowe smaki i aromaty.

Tak powstałe słodkie wino w Winnicy Turnau nazwane zostało „Szlachetny zbiór”. W winie tym znajdziemy aromaty polnych kwiatów przeplatające się z pomarańczową owocowością. Wysoką słodycz wina równoważą akcenty soczystego grejpfruta. Wino „Szlachetny zbiór” powstało z winogron odmiany Solaris. Wino zabutelkowane zostało w butelki o pojemności 0,375 litra.

Więcej szczegółów

74,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Turnau
Winnica Turnau

Opis

KolorBiałe
SmakSłodkie
Kraj pochodzeniaPolska
RegionWojewództwo Zachodniopomorskie
SzczepSolaris
Objętość375ml
Zawartość alkoholu7%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Turnau

Pewnego dnia panowie Zbigniew, Grzegorz, Tomasz i Jacek postanowili połączyć swoje siły i tak powstała Winnica Turnau.Trwające od 2009 roku nasadzenia oraz remont dziewiętnastowiecznego budynku gospodarczego pozwoliły na stworzenie nowoczesnej winnicy z własną przetwórnią. Fakt, że rzecz dzieje się w Polsce – kraju niekojarzącym się jednoznacznie z winem – skłoniła właścicieli do szukania wsparcia wśród bardziej doświadczonych winiarzy. Zaproszenie do współpracy z Winnicą Turnau przyjął Frank Faust – uznany twórca win z Nadrenii.

Opinie

Oceń 
2020-11-10

late harvest

Klasyczna dla win słodkich kategoria w tej części Europy doczekała się godnego przedstawiciela z Polski! Dla późnego zbioru może nawet lepiej, że z północnej. Gładkie, gęste, świeże, z olśniewającym bukietem. Brawo Turnau!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Winnica Turnau - Szlachetny Zbiór 2019

  Winnica Turnau - Szlachetny Zbiór 2019

  • Objętość: 375ml
  • Smak: Słodkie
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Solaris
  • Region: Województwo Zachodniopomorskie

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: