Winnica Turnau - Lodowe

Winnica Turnau - Lodowe 2022

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Województwo Zachodniopomorskie
Szczep
Johanniter
Objętość
375ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
8%
Temperatura podawania
10-12 °C

219,99 zł

Opis

Winnica Turnau wypuściła do sprzedaży po raz piąty wino lodowe!

To wyjątkowe słodkie białe wino przygotowane z winogron odmiany johanniter. Zamarznięte owoce zebrane zostały zimą. 

Wino pachnie soczystą gruszką i miodem. W ustach czujemy smak ananasowego syropu i rodzynek, a słodycz zrównoważona jest cytrynową kwasowością.

Polecane do: pasztetów z gęsi i z królika, kaczki ze słodkimi jabłkami, oraz do serów i deserów.

Wino Lodowe Turnau dojrzewa w butelkach, zyskując elegancję i powagę. Do wypicia teraz albo za kilka lat.

Do kupienia tylko teraz - ilość limitowana!

Wino Lodowe zabutelkowane zostało w butelki o pojemności 0,375 litra.

BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Turnau

Winnica Turnau – winnica to próba przywrócenia rodzinnych tradycji. Łączy przyjaźń, pasję i kulturę wina, której założyciele – kuzyni są wielbicielami.

Winnica

Choć nazwisko Turnau kojarzone jest głównie z muzyką i na pewno pomogło w początkowej promocji winiarskiego przedsięwzięcia, to wszystko co działo się później nosi przedrostek "naj". Turnau bowiem jest największą i najbardziej rozpoznawaną winnicą w Polsce. Od siebie dodamy, że uważamy ich również za najbardziej innowacyjną firmę - w ostatnich latach wprowadzali do swojej oferty nowe wina takie jak, LodoweŚwiętomarcińskie lub Szlachetny Zbiór. Wszystkie bardzo wysokich lotów, jak na Winnicę Turnau przystało.

Szczepy

Dziś, po wielu latach ciągłego rozwoju Winnica Turnau obejmuje swym areałem 34 hektary obsadzone takimi szczepami jak: Solaris i Johanniter, Riesling, Hibernal, Seyval blanc, Rondo, Regent i Cabernet. Oferują zarówno kupaże, jak i wina jednoszczepowe oraz cenione i poszukiwane wino lodowe i musujące. 

Historia

Winnica rozpoczęła działalność w 2010r., oficjalnie, bo plany snuto o wiele wcześniej. Zbigniew Turnau, jego syn Jacek - obaj prowadzący duże gospodarstwo, sadownik Tomasz Kasicki i… Grzegorz Turnau, którego szerzej przedstawiać nie trzeba, postanowili połączyć siły, wykorzystać doskonałe warunki Baniewic i założyć winnicę. Skłoniła ich do tego nie tylko wspólna pasja, ale i chęć wskrzeszenia rodzinnej tradycji, zapoczątkowanej we Lwowie przez właściciela ziemskiego Jerzego Turnaua. Ich działania wspiera doświadczony winiarz z Nadrenii - Frank Faust.

Klimat / Gleba

Dość chłodny, choć w miarę łagodny klimat północno-zachodniej Polski, obecność dużych zbiorników wodnych (w tym stosunkowo bliskie sąsiedztwo Morza Bałtyckiego), odpowiednia suma opadów oraz piaszczysto-gliniaste gleby (cały teren jest pagórkowaty) sprawiają, że w Baniewicach winorośl, zwłaszcza jej białe odmiany, mają się bardzo dobrze. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.