Winnica Margaret - Blask Sto Extra Dry Riesling...
Winnica Margaret - Blask Sto Extra Dry Riesling 2021

Winnica Margaret - Blask Sto Extra Dry Riesling 2021

Ocena:
Smak
lekko wytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Lubuskie
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
6-8 °C

116,99 zł

Opis

Laureat konkursu "POLSKIE KORKI 2023" !!! Brązowy Korek w kategorii win musujących produkowanych metodą klasyczną.

Harmonijne półwytrawne wino musujące stworzone metodą tradycyjną w 100% ze szczepu riesling.

Wino łączy w sobie odświeżającą kwasowość i delikatną dojrzałość. Jego sekret tkwi w znakomitej jakości winogronach, które rosły na południowo-zachodnich zboczach pradoliny. Cukier: 14 g/l.

W ustach subtelne, perliste musowanie. Wino jest żywe i rześkie. 

Rafa Wino jest dystrybutorem win z Winnicy Margaret.

BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Margaret

Winnica Margaret to rodzinne przedsięwzięcie prowadzone przez Michała Przytułę, na co dzień trenera squasha, który przyszłość wiąże jednak z polskim winiarstwem. Nazwa winnicy nawiązuje do imienia matki Michała - Małgorzaty.

Winnica

Winnoca Margaret położona jest w miejscowości Osiecznica niedaleko Krosna Odrzańskiego.  Właściciel Michał Przytuła postawił wyłącznie na winorośl szlachetną - vitis vinifera - szczepów znanych od lat w Europie, a także w okolicach Krosna Odrzańskiego. : rieslinga, chardonnay, gewürztraminera (Vivaldi 2020 z tej odmiany był finalistą konkursu Polskie Korki 2021) i pinot noir. 

W roczniku 2020 zadebiutowało wino musujące „Blask” będące kupażem trzech odmian winorośli: rieslinga, chardonnay i pinot noir. I to właśnie na tej kategorii win, Michał chce skupić się w przyszłości.

Szczepy

Uprawiane odmiany: riesling, chardonnay, gewürztraminer, pinot noir.

Historia

W miejscowości Osiecznica, niedaleko Krosna Odrzańskiego rodzice Michała Przytuły kupili teren pod budowę domu. Później okazało się, że historycznie zlokalizowana była tam winnica. Michał pomyślał, że warto byłoby odtworzyć tę działalność. Winnica założona została w 2017 roku - debiutowała uprawą 40 arów winorośli i produkcją win spokojnych. 

Jednak Michał Przytuła postawił sobie ambitny cel tworzenia win musujących, będących niegdyś znakiem rozpoznawczym regionu. Namówił Go do tego Guillaume Dubois z Winnicy Gostchorze.

W 2021 roku zadebiutował prezentacją pierwszych win musujących, zdobywając od razu złoty medal na Winobraniu. Dzisiaj winnica ma 3,5 ha i niemal 99 proc. jej produkcji stanowią wina musujące.

Klimat/Gleba

Południowo-zachodnia ekspozycja pradoliny Odry, na prawym brzegu rzeki, gdzie koncentruje się uprawa winnicy Margaret, charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem i tereny te od wieków należą do najcieplejszych regionów w Polsce. 

Bardzo gliniasta gleba, trudna do uprawy z powodu znacznej zwięzłości w stanie suchym i nadmiernej przylepności w stanie mokrym, zachowuje tutaj wilgoć w słoneczne dni, co zdecydowanie poprawia warunki wegetacji winorośli latem.


Rafa Wino jest dystrybutorem win z Winnicy Margaret.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również