Winnica Gostchorze - Gost Art Riesling 2018 Zobacz większe

Winnica Gostchorze - GostArt Riesling 2020

15205

Nowy produkt

GostArt to polskie białe wino gronowe, musujące, wytrawne produkowane w województwie Lubuskiem.

Harmonijny, wytworny smak szczepu Riesling. Stworzone według tradycyjnej szkoły francuskiej z polskich owoców rosnących w regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Swój doskonały smak GostArt zawdzięcza dojrzałym winogronom i unikalnemu mikroklimatowi winnicy Gostchorze położonej na zielonych wzgórzach, tuż nad rzeką Odrą, na obszarach Natura 2000 Krośnieńska Dolina Odry. Naturalny terroir Winnicy Gostchorze w postaci piaszczystej gliny ogrzewanej ciepłymi strumieniami wiatru znad łąk nadodrzańskich jest mocno wyczuwalny w aromatycznym, niemal kwiatowym bukiecie GostArt.

Więcej szczegółów

105,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Gostchorze
Winnica Gostchorze

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionLubuskie
SzczepRiesling
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Winnica Gostchorze

Winnica

Winnica Gostchorze to prężnie działające i doceniane przez krytyków i prężnie rozwijające sie przedsięwzięcie. Właściciel i winemaker - Guillaume Dubois - Francuz i Polak równocześnie, jak sam o sobie mówi, był jednym z pierwszych w naszym kraju producentów win musujących. Wino GostArt otrzymało potocznie określa się  mianem „polskiego szampana” - naszym zdaniem bardzo słusznie!

Szczepy

Na piętnastu hektarach plantacji w Gostchorzu, zlokalizowanym koło 40 km od Zielonej Góry, uprawia się szczepy takie jak: Riesling, Pinot Gris i Pinot Blanc, Pinot Noir które służą do winifikacji wyłącznie metodą tradycyjną. Powstają z nich tylko wina musujące, z których słynie ten niebanalny producent.

Historia

Pierwsze nasadzenie miały miejsce w 2008r., natomiast w 2015r. winnica rozpoczęła produkcję, wypuszczając pierwszą edycję wina GostArt. Od tamtej pory pozycja ta stała się ich flagowym produktem, niezwykle często nagradzanym, czego dowodem jest m.in. Złoty Medal na Winobraniu w 2016 roku i Srebrny Korek z 2021, oczywiście zdobyty w kategorii obejmującej wina musujące, produkowane metodą szampańską. 

Klimat / Gleba

Na terenie plantacji dominują gleby gliniasto-piaszczyste, na których winorośl przyjęła się bardzo dobrze. Jej uprawie sprzyja klimat umiarkowany, złagodzony bliską obecnością Odry, a także obszarów zielonych.

Opinie

Napisz opinię

Winnica Gostchorze - GostArt Riesling 2020

Winnica Gostchorze - GostArt Riesling 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania:8-10 °C
  • Produkowane ze szczepu: Riesling
  • Region: Ziemia Lubuska  

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: