Winnica Gostchorze - GostArt półwytrawne Zobacz większe

Winnica Gostchorze - GostArt Demi Sec 2020

9235

Nowy produkt

GostArt to białe polskie wino gronowe, musujące, półwytrawne produkowane na Ziemii Lubuskiej. Nieco słodsza wersja doskonałego "polskiego szampana".

Harmonijny, wytworny smak unikalnej kompozycji winogron szczepów Riesling, Pinot gris i Pinot blanc. Stworzone według tradycyjnej szkoły francuskiej z polskich owoców rosnących w tradycyjnym regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Swój doskonały smak GostArt zawdzięcza dojrzałym wino- gronom i unikalnemu mikroklimatowi winnicy Gostchorze położonej na zielonych wzgórzach, tuż nad rzeką Odrą, na obszarach Natura 2000 Krośnieńska Dolina Odry. Naturalny terroir Winnicy Gostchorze w postaci piaszczystej gliny ogrzewanej ciepłymi strumieniami wiatru znad łąk nadodrzańskich jest mocno wyczuwalny w aromatycznym, niemal kwiatowym bukiecie GostArt. Wino posiada 13,5 g/l cukru resztkowego przy 6,5g.l kwasowości. Dojrzewało na osadzie drożdżowym ponad 12 miesięcy.

Więcej szczegółów

80,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winnica Gostchorze
Winnica Gostchorze

Opis

KolorBiałe
SmakPółwytrawne
Kraj pochodzeniaPolska
RegionLubuskie
SzczepPinot Gris
Objętość750ml
Temperatura podawania8-10°C

Winnica Gostchorze

Właścicielem i winemakerem jest Guillaume Dubois, pochodzący z Szampanii Francuz. Jak przystało na przedstawiciela tego regionu, Guillaume w swojej piętnastohektarowej winnicy produkuje wyłącznie wina musujące, robione metodą szampańską rzecz jasna. Wina od rozpoczęcia produkcji, a więc roku 2014, spotykają się z bardzo dobrymi ocenami. Te „polskie szampany” były wielokrotnie nagradzane na różnych konkursach.

Opinie

Oceń 
2020-11-12

najlepszy polski "szampan"

Szok i niedowierzanie! GOST-ART to nie duch, to sztuka. Nie, że się w ogóle udało zrobić wino musujące niełatwą metodą klasyczną w Polsce! Ale że tak dobrze! Z taką klasą! WOW!!! Jest to znakomicie wyważona, elegancka butelka musiaka na międzynarodowym poziomie. Godny rywal dobrej cavy czy cremant!!! Degustowałem na żywo na moim wideoblogu na FB w przeddzień Święta Niepodległości 2020, polecam z serca, Marcin Zatorski

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Winnica Gostchorze - GostArt Demi Sec 2020

  Winnica Gostchorze - GostArt Demi Sec 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: półwytrawne
  • Kolor: białe
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania:8-10 °C
  • Produkowane ze szczepu: Riesling, Pinot Gris, Pinot Blanc
  • Region: Ziemia Lubuska  

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: