Winnica Gostchorze - GostArt Demi Sec 2022

Winnica Gostchorze - GostArt Demi Sec 2022

Ocena:
Smak
Półwytrawne
Kraj pochodzenia
Polska
Region
Lubuskie
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
8-10 °C

94,99 zł

Opis

GostArt to białe polskie wino gronowe, musujące, półwytrawne produkowane na Ziemii Lubuskiej. Nieco słodsza wersja doskonałego "polskiego szampana".

Harmonijny, wytworny smak unikalnej kompozycji winogron ze szczepów: riesling, pinot noir i pinot blanc. Stworzone według tradycyjnej szkoły francuskiej z polskich owoców rosnących w regionie winiarskim okolic Zielonej Góry. Swój doskonały smak GostArt zawdzięcza dojrzałym winogronom i unikalnemu mikroklimatowi winnicy Gostchorze położonej na zielonych wzgórzach, tuż nad rzeką Odrą, na obszarach Natura 2000 Krośnieńska Dolina Odry. Naturalny terroir Winnicy Gostchorze w postaci piaszczystej gliny ogrzewanej ciepłymi strumieniami wiatru znad łąk nadodrzańskich jest mocno wyczuwalny w aromatycznym, niemal kwiatowym bukiecie GostArt. Wino posiada 13,5 g/l cukru resztkowego przy 6,5g/l kwasowości. Dojrzewało na osadzie drożdżowym ponad 12 miesięcy.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Winnica Gostchorze

Producent

Winnica Gostchorze to doceniane przez krytyków i konsumentów, prężnie rozwijające się przedsięwzięcie. Właściciel i winemaker - Guillaume Dubois - Francuz i Polak równocześnie, jak sam o sobie mówi, był jednym z pierwszych w naszym kraju producentów win musujących. Wino GostArt otrzymało potocznie określa się  mianem „polskiego szampana” - naszym zdaniem bardzo słusznie!

Szczepy

Na piętnastu hektarach plantacji w Gostchorzu, zlokalizowanym koło 40 km od Zielonej Góry, uprawia się szczepy takie jak: Riesling, Pinot Gris i Pinot Blanc, Pinot Noir które służą do winifikacji wyłącznie metodą tradycyjną. Powstają z nich tylko wina musujące, z których słynie ten niebanalny producent.

Historia

Pierwsze nasadzenie miały miejsce w 2008r., natomiast w 2015r. winnica rozpoczęła produkcję, wypuszczając pierwszą edycję wina GostArt. Od tamtej pory pozycja ta stała się ich flagowym produktem, niezwykle często nagradzanym, czego dowodem jest m.in. Złoty Medal na Winobraniu w 2016 roku i Srebrny Korek z 2021, oczywiście zdobyty w kategorii obejmującej wina musujące, produkowane metodą szampańską. 

Klimat / Gleba

Na terenie plantacji dominują gleby gliniasto-piaszczyste, na których winorośl przyjęła się bardzo dobrze. Jej uprawie sprzyja klimat umiarkowany, złagodzony bliską obecnością Odry, a także obszarów zielonych.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również