Alta Alella - Lanius BIO/VEGAN 2021
Alta Alella - Lanius BIO/VEGAN 2021

Alta Alella - Lanius BIO/VEGAN 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
Katalonia
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
10-12 °C

134,99 zł

Opis

Ekologiczne wytrawne białe wino, wyprodukowane z najlepszych winogron Chardonnay.  Owoce pochodzą z najstarszych winnic posiadłości Can Fabra (Pałac markiza de Alella). 

Fermentacja i dojrzewanie miało miejsce się w beczkach z francuskiego dębu.  Po 6 miesiącach leżakowania w beczkach, wino dojrzewało w butelkach przez kolejne 6 miesięcy przed wprowadzeniem na rynek.

Lanius ma słomkowożółty kolor ze złotymi odcieniami. Wspaniały, złożony zapach, w którym znajdziemy aromaty kopru włoskiego i dojrzałych owoców z nutą kandyzowanej skórki pomarańczy i wanilii. 

W ustach przyjemne i smaczne, gładkie i eleganckie na podniebieniu. Zrównoważone nuty dojrzałych białych owoców i smaków tostowych, pochodzących z procesu starzenia w dębie.

Wino świetne do picia już teraz, ale także zapowiada ciekawą ewolucję w butelce.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Alta Alella - Organic/BIO

Wyjątkowy producent i wyjątkowe wina. Projekt oparty na najwyższych standardach. Mieszczący się w najmniejszym hiszpańskim regionie - DO "Alella". Otoczony parkiem narodowym pracujący na szczególnej glebie Saulo. Jeden z najlepszych producentów Cavy.

Winnica

Alta Alella to zlokalizowana pod Barceloną winnica oraz jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  Obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu biznesowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020grudzien-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również