Alta Alella - Merla Zobacz większe

Alta Alella - Merla 2019 BIO/VEGAN

9048

Nowy produkt

Czerwone, wytrawne wino naturalne o wyraźnej aromatyczności. Wino pochodzi z Katalonii i produkuje się je ze szczepu Monastrell. Podkreślone są tu zapachy jeżyn oraz lukrecji, w tle subtelne nuty dobrze zintegrowanej beczki, w której wino było starzone przez 3 miesiące. Na podniebieniu wino jest gładkie i trwałe, a zaznaczona kwasowość nadaje mu świeżości.

Merla to wino naturalne, pochodzące z organicznej uprawy, do którego produkcji nie dodano siarczyn. Wino wegańskie.

Więcej szczegółów

119,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Alta Alella - Organic/BIO
Alta Alella - Organic/BIO

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaHiszpania
RegionKatalonia
SzczepMataro
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14%
Temperatura podawania16-18 °C

Alta Alella - Organic/BIO

Winnica

Zlokalizowana pod Barceloną, winnica Alta Alella to jeden z najlepszych producentów wysokogatunkowej Cavy. Od samego początku uprawy są prowadzone w myśl poszanowania dla środowiska naturalnego, co znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach  rolnictwa ekologicznego oraz nazwach niektórych win, które odzwierciedlają rodzime ptactwo.

Szczepy

Ze względu na specjalizację w produkcji Cavy, winnica Alta Allela koncentruje się na uprawie Pansa Blanca (Xarel-lo), Pansa Rosada, różowej odmianie PB. Wraz z rozwojem winnicy pojawiają się jednak coraz odważniejsze i smaczniejsze próby tworzenia win spokojnych opartych o szczepy Chardonnay, Macabeo (Viura), Syrah i Mataró. Wszystkie zbiory dokonywane są ręcznie, co ułatwia dokładną kontroli dojrzałości i jakości umożliwiając szukając optymalnego momentu zbioru w jak najzdrowszych warunkach.

Historia

Winnica została założona przez byłego dyrektora technicznego win musujących w koncernie Martini & Rossi - Josepa Pujol-Busquets'a oraz jego żonę Cristinę.  obecnie jest prowadzona głównie przez jego córki Mireię i Georginę, biologa i dietetyka, które poświęcają się rodzinnemu handlowi z oddaniem i precyzją.

Klimat / Gleba

Uprawy winnicy Alta Alella znajdują się zaledwie dwa kilometry od Morza Śródziemnego, a winnice są obsadzone na zboczach i tarasach zlokalizowanych na wysokości od 100 do 250 m n.p.m. Winorośl uprawiana jest na glebie Sauló, która jest jednym z najważniejszych elementów definiujących wina z Alta Alella: kwaśnej, białej, piaszczystej glebie na bazie granitu o niskiej zawartości wapienia, niskiej zawartości materii organicznej i dobrym naturalnym odprowadzaniu wody.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
listopad-2020

Opinie

Napisz opinię

Alta Alella - Merla 2019 BIO/VEGAN

Alta Alella - Merla 2019 BIO/VEGAN

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia:Hiszpania
  • Zawartość alkoholu: 14%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Monastrell (Mourvedre)
  • Region: Katalonia  

Produkty powiązane

    30 innych produktów w tej samej kategorii: