Bodegas Godelia - Seleccion Mencia 2015

Bodegas Godelia - Seleccion Mencia 2015

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
D.O. Bierzo
Szczep
Mencia
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14,5%
Temperatura podawania
16-18 °C

182,49 zł

Opis

Interpretacja wielkiej mencii na Camino de Santiago.

Wino, które rodzi się z bardzo wysokiego standardu selekcji winogron ze stuletnich winorośli rosnących na wyższych wysokościach, na stromych zboczach skierowanych na południe, na łupkowych glebach.

To najbardziej wyselekcjonowana mencía winnicy Godelia, ze wspaniałą równowagą owoców, terroir i dębu. Powstaje tylko w tych latach, w których winogrona są wystarczająco "magiczne".  Wyjątkowa produkcja z ciałem i duszą El Bierzo.

Wino Godelia Seleccion Mencia to 16-miesięczna crianza leżakowana w nowych, 400-litrowych beczkach z dębu francuskiego.

Wino o wielkiej osobowości: o złożonym, eleganckim i bardzo skoncentrowanym nosie. Bukiet podkreślony nutami dojrzałych czerwonych owoców, kwiatów i skórki pomarańczy, owiniętych mineralnymi, przyprawowymi i delikatnymi nutami drzewnymi. Świetna równowaga między owocami, terroir i dębem.

W ustach miękkie, bardzo eleganckie i jedwabiste ze słodkimi i delikatnymi taninami.

Idealne do dziczyzny z grzybami lub dobrego steku wołowego.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Godelia Bodegas y Vinedos

Projekt bazujący na szczepach Mencia i Godello, zlokalizowany w regionie Bierzo w prowincji León. Wizytówką samego regionu jest zielona przyroda, miasto Ponferrada i oczywiście wina. Z kolei wizytówką Godelli są winnice z winoroślami o średnim wieku około 50 lat, budynek winiarni zlokalizowany przy szlaku św. Jakuba prowadzącym do Santiago de Compostela i Muszla św. Jakuba na etykiecie!

Winnica

Bodegas Godelia to, jak na warunki hiszpańskie mniejszy producent znajdująca się w prowincji Bierzo, na styku regionów Kastylia Leon i Galicji, znajdujących się w północno-zachodniej części Hiszpanii. Przez wielu uznana za jedną z najpiękniejszych w kraju, ze względu na górzyste otoczenie oraz spektakularny przełom pobliskiej rzeki Sil. Region Bierzo historycznie oblegany przez poszukiwaczy złota, dzisiaj ku uciesze entuzjastów wina produkuje świetne białe i czerwone wina z typowo lokalnych szczepów. 

Szczepy

Bodegas Godelia kultywuje jedynie trzy szczepy. Kluczowa jest Mencia, z której powstają czerwone, dobrze zbudowane wina o wyraźnym aromacie czerwonych owoców i nut kwiatowych. Mencia występuje właściwie wyłącznie w Hiszpanii i Portugalii. Kolejnym szczepem jest białe Godello, które uprawia się wyłącznie na prowincji Bierzo i części sąsiadującego regionu Galicja. Uzupełnieniem jest Doña Blanca, uprawiana wyłącznie w Bierzo. 

Historia

Chociaż Bodegas Godelia powstała lekko ponad 10 lat temu, to rodzina García Rodríguez z rolnictwem związana jest od wielu pokoleń. To umożliwiło stworzenie koncepcji opartej o tradycję, region i poszanowanie natury.

Klimat / Gleba

Według właścicieli o wyjątkowości win z Bodegas Godelia stanowią trzy składowe podłoża, na której uprawiane jest winorośle. Pierwszy to łupek, nadający mineralność i kwasowość, druga jest glina odpowiadająca za retencję wody i składników mineralnych. Ostatnim elementem są kamienie oraz kwarcyty umożliwiające odpowiedni drenaż oraz ekspansję korzeni. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również