Bodegas Godelia - Seleccion Godello 2016

Bodegas Godelia - Seleccion Godello 2016

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Hiszpania
Region
D.O. Bierzo
Szczep
Godello
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
10-12 °C

122,99 zł

Opis

Najlepsza winnica, najlepsze winogrono, najlepsza ziemia dla najlepszego Godello ;)

100% Godello z 80-letnich winorośli, po ośmiu miesiącach dojrzewania w beczkach z francuskiego dębu i betonowych jajkach (współcześni enolodzy zaprojektowali w 2001 roku betonowe, jajowate zbiorniki do fermentacji wina . Mikroskopijne pory betonowego materiału zapewniają powolne napowietrzanie spoczywającego w zbiornikach wina.)

Wina z linii Seleccion pojawiają się na rynku, gdy złożona kombinacja czynników naturalnych i środowiskowych skutkuje zbiorem najwyższej jakości winogron.

Rezultatem jest bardzo dojrzałe wino dzięki kontaktowi z dębem, zdolne do przekazywania potencjału Godello zarówno w ustach, jak i w nosie.

Elegancja i aromatyczna złożoność, w której wyróżniają się delikatne aromaty kwiatów, dojrzałych owoców, miodu akacjowego i pigwy wraz z tostowymi nutami. W ustach tłuste i smaczne. Jego kwasowość ma świeżość, która sprawia, że ​​wino doskonale nadaje się do starzenia.

JamesSuckling.com przyznał Bodegas Godelia - Rose 92 punkty. 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Godelia Bodegas y Vinedos

Projekt bazujący na szczepach Mencia i Godello, zlokalizowany w regionie Bierzo w prowincji León. Wizytówką samego regionu jest zielona przyroda, miasto Ponferrada i oczywiście wina. Z kolei wizytówką Godelli są winnice z winoroślami o średnim wieku około 50 lat, budynek winiarni zlokalizowany przy szlaku św. Jakuba prowadzącym do Santiago de Compostela i Muszla św. Jakuba na etykiecie!

Winnica

Bodegas Godelia to, jak na warunki hiszpańskie mniejszy producent znajdująca się w prowincji Bierzo, na styku regionów Kastylia Leon i Galicji, znajdujących się w północno-zachodniej części Hiszpanii. Przez wielu uznana za jedną z najpiękniejszych w kraju, ze względu na górzyste otoczenie oraz spektakularny przełom pobliskiej rzeki Sil. Region Bierzo historycznie oblegany przez poszukiwaczy złota, dzisiaj ku uciesze entuzjastów wina produkuje świetne białe i czerwone wina z typowo lokalnych szczepów. 

Szczepy

Bodegas Godelia kultywuje jedynie trzy szczepy. Kluczowa jest Mencia, z której powstają czerwone, dobrze zbudowane wina o wyraźnym aromacie czerwonych owoców i nut kwiatowych. Mencia występuje właściwie wyłącznie w Hiszpanii i Portugalii. Kolejnym szczepem jest białe Godello, które uprawia się wyłącznie na prowincji Bierzo i części sąsiadującego regionu Galicja. Uzupełnieniem jest Doña Blanca, uprawiana wyłącznie w Bierzo. 

Historia

Chociaż Bodegas Godelia powstała lekko ponad 10 lat temu, to rodzina García Rodríguez z rolnictwem związana jest od wielu pokoleń. To umożliwiło stworzenie koncepcji opartej o tradycję, region i poszanowanie natury.

Klimat / Gleba

Według właścicieli o wyjątkowości win z Bodegas Godelia stanowią trzy składowe podłoża, na której uprawiane jest winorośle. Pierwszy to łupek, nadający mineralność i kwasowość, druga jest glina odpowiadająca za retencję wody i składników mineralnych. Ostatnim elementem są kamienie oraz kwarcyty umożliwiające odpowiedni drenaż oraz ekspansję korzeni. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również