Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils Chablis 2017 Zobacz większe

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils - Chablis 2017, 2018

Nowy produkt

Chablis, to najdalej wysunięta na północ apelacja regionu Burgundia. To również nazwa wina, produkowanego w 100% ze szczepu Chardonney, lokalnie zwanym beaunois. Ze względu na semikontynentalny klimat wina te mają wysoką, ostrą kwasowość i świeży, cytrusowy profil.

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils Chablis winifikowane było w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

W nosie wino jest świeże, z nutami cytrusów i gruszki. Na podniebieniu kwiatowe z długotrwałym aromatem. Wino wytrawne z wielką finezją i osobowością.

Dostępny rocznik 2017 i 2018

Więcej szczegółów

99,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils
Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaFrancja
RegionBurgundia
SzczepChardonnay
Objętość750ml
Zawartość alkoholu12,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils

Nasza winnica, licząca nie mniej niż 53 parcele, obejmuje 22 hektary uprawy winorośli w 7 gminach. Ta bardzo rozdrobniona dystrybucja pozwala nam uzyskać wina, które są dobrze reprezentatywne dla całej apelacji Chablis, a w szczególności czerpać korzyści ze specyfiki dwóch brzegów doliny Serein.

Niech terroir się wyrazi i zachowa w winie... To jest myśl, która kieruje wszystkimi naszymi działaniami w winnicy i w winiarni, od pierwszego cięcia sekatorem aż do butelkowania. W winnicy interweniujemy tylko po to, aby pomóc winorośli wyprodukować to, co potrafi najlepiej.

Mając to na uwadze, będziemy szukać rozsądnych plonów poprzez odpowiednie przycinanie, bardzo ostrożne usuwanie pączków i nawożenie organiczne, zgodnie ze ścisłymi potrzebami winorośli.

Ponieważ nie widzimy tu alternatywy, zmierzamy w kierunku ekologicznych metod uprawy winorośli. Od 2011 r. nie stosowano żadnych środków chwastobójczych ani insektycydów. Od 2018 r. stosujemy również praktyki biodynamiczne, aby pomóc naszym winoroślom i glebom w rozkwicie.

Dwa lata pracy, pasja, cierpliwość... Co najmniej dwa lata zajęła naszemu winu droga do Państwa kieliszka. Chłodne dni przycinania, wielogodzinna pielęgnacja winorośli i win, długie wieczory przy zbiorach, deszczowe poranki...

Tyle wspomnień skoncentrowanych w naszych butelkach. Resztę tej historii musisz napisać podczas posiłków, aperitifów lub prostej degustacji.

Opinie

Napisz opinię

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils - Chablis 2017, 2018

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils - Chablis 2017, 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Zawartość alkoholu: 12,5%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Chardonnay
  • Region: Burgundia

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: