F.Schatz organic wines - zestaw win w...
F.Schatz organic wines - zestaw win w...
F.Schatz organic wines - zestaw win w...
F.Schatz organic wines - zestaw win w drewnianej skrzyni
F.Schatz organic wines - zestaw win w drewnianej skrzyni
F.Schatz organic wines - zestaw win w drewnianej skrzyni

F.Schatz organic wines - zestaw win w drewnianej skrzyni

Ocena:

Opis

Unikalny zestaw sześciu win wysokiej jakości, zapakowanych w drewnianą, grawerowaną skrzynię. Jedno białe, jedno różowe i cztery czerwone wina - wszystkie są organiczne, biodynamiczne, naturalne, bez dodatku siarczynów. Są to wina szczególne obok których ciężko przejść obojętnie.

Linki do opisów poszczególnych win znajdziesz poniżej:

S - Chardonnay „Najbardziej egzotyczne Chardonnay na świecie”

C - Pinot Noir „Najbardziej wysunięty na południe Pinot Noir w Europie"

H - Acinipo "Wino flagowe, F.Schatz to jedyna winnica w Hiszpanii produkującą 100% lemberger"

A - Finca Sanguijuela "Kupaż z Tempranillo, Merlot i Cabernet-Sauvignon"

T - Petit Verdot "Petit verdot, który jest całkowicie dojrzały"

Z - Rosé "Z winogron moscatel negro, unikalnych w Hiszpanii".

Wina Friedricha Schatza są unikatowe i trudne do kupienia w Polsce. Tylko u nas, będzie je można kupić w komplecie, w drewnianej grawerowanej skrzyni. Zarezerwowaliśmy u producenta kilkadziesiąt zestawów, aby umożliwić ich zakup naszym klientom.

Zamów zestaw win, opłać swoje zamówienie - aby znaleźć się wśród garstki osób, które wejdą w posiadanie tych wyjątkowych win. Decyduje kolejność opłaconych zamówień.

O wyjątkowości win Friedricha Schatza decyduje ekologiczny sposób produkcji wina (opisany poniżej) oraz ogromne serce i doświadczenie winiarskie rodziny Schatz - nowe pokolenie czerpie z mądrości dziadków, którzy wciąż na co dzień im pomagają i uczą. A natura (winica położona w sercu Andaluzji Serrania de Ronda) - ze swoją ogromną hojnością - dba o całą resztę.

Produkcja win

Do ochrony roślin stosowane są wyłącznie preparaty biodynamiczne. Zbiory są w 100% wykonywane ręcznie. W piwnicy przy produkcji wina praktykuje się wyłącznie procesy mechaniczne, odszypułkowanie/rozdrabnianie, następnie po ok. 1 godz. 1 tydzień fermentacji w otwartych kadziach, z ręcznym dociskaniem kilka razy dziennie. Fermentacja malolaktyczna ma miejsce w zbiornikach ze stali nierdzewnej, a leżakowanie (6-12 miesięcy) w nowych i używanych beczkach z dębu francuskiego, słoweńskiego i amerykańskiego. Po butelkowaniu wina czerwone dojrzewają 4-6 lat, a białe i różowe kilka miesięcy. Do win nie są dodawane siarczyny. Wina czerwone mają potencjał starzenia około 20-25 lat, wina białe i różowe około 10-15 lat. 

Wina dostępne TYLKO W ZESTAWIE.

Wina  F. Schatza cieszą się znakomitymi opiniami - poniżej wybrane fragmenty recenzji:

"Chardonnay 2021, o którym powiedzieć, że jest zupełnie inne niż wszystkie chardonnay, które państwo próbowali, to nic nie powiedzieć. Marcepan, cytrusy i migdały w kwiatowym bukiecie – jest naprawdę ciekawie, ale nie dla miłośników chilijskiego, tępego, beczkowego wydania tego szczepu".

Robert Mazurek, Rzeczpospolita Plus Minus

"Wreszcie Acinipo 2017 nazwę zawdzięcza ruinom rzymskiego miasta, a powstaje z blaufränkisch, na Węgrzech zwanego kekfrankosem, a tutaj lembergerem. Dużo porzeczki, trochę kawy i mnóstwo, mnóstwo szczerego zachwytu. Pyszne".

Robert Mazurek, Rzeczpospolita Plus Minus

"Ciemne rosado z odmiany moscatel negro, dojrzewające pięć miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Pełne owocu, nieco wariackie wino o intensywnie wiśniowym, soczystym i świeżym aromacie. W strukturze i intensywności bliżej mu do czerwieni niż różu. Na podniebieniu subtelnie taniczne, czyste, wytrawne do szpiku kości i świetnie kwasowe".

Tomasz Prange - Barczyński, winicjatywa.pl

"Ewoluowany, balsamiczny, ładnie dojrzały, ziołowo-korzenny kupaż równych części tempranillo, merlota i cabernet sauvignon. Wino o bardzo subtelnym, przyjemnym aromacie. Na podniebieniu pełne słodkich nut owocowych, z akcentem lukrecji, dojrzałych malin, jeżyn. Garbnik już gładki, a całość hedonistycznie pyszna. Pić, nie czekać!"

Tomasz Prange - Barczyński, winicjatywa.pl

699,99 zł

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również