Masciarelli - Trebbiano d'Abruzzo 2020 DOC
Masciarelli - Trebbiano d'Abruzzo 2020 DOC

Masciarelli - Trebbiano d'Abruzzo 2020, 2021 DOC

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Włochy
Region
Abruzja
Szczep
Trebbiano d'Abruzzo
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
10-12 °C

55,99 zł

Opis

Trebbiano d'Abruzzo Masciarellego pochodzi z winnic położonych na urokliwych wzgórzach teatynowych. Winnicę Masciarelli wybrano jako jedną ze 100 najlepszych włoskich winnic, które osiągnęły światowy sukces.

Wino produkowane jest w całości z winogron Trebbiano, zbieranych wyłącznie ręcznie i delikatnie tłoczonych. Po fermentacji kontrolowanej na zimno wino poddawane jest krótkiemu procesowi  starzenia w stali, aby zachować cechy owocowe i świeżość.

Wino charakteryzuje się słomkowożółtym kolorem. Nos otwiera się intensywnymi aromatami złotego jabłka i brzoskwini, wzbogaconymi nutami frezji i aromatycznych ziół. Na podniebieniu jest świeże i zrównoważone, o dobrym smaku i przyjemnym cytrusowym finiszu. Poczuć można kandyzowane jabłka, ciasto morelowe, sok z cytryny i owoce cytrusowe.

Średnio treściwe, delikatne i owocowe wino z dobrą kwasowością. Idealne do letnich dań na bazie ryb, do białych mięs, przystawek i sezonowych warzyw. 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Masciarelli

Winnica

Masciarelli powstała z inicjatywy znanego na włoskiej scenie winiarskiej Gianniego Masciarellego. Serce tej rodzinnej firmy mieści się w prowincji Chieti (środkowo-wschodnie Włochy), gdzie znajdują się również winnice oraz gaje oliwne rozsiane po czterech prowincjach Abruzzo. Obecnie, po śmierci Gianniego na czele firmy stoi jego żona Marina Cvetic wraz z ich najstarszą córką Miriam Masciarelli. Kobiety wspólnie podjęły trud prowadzenia firmy dążąc do ciągłego rozwoju w produkcji wina i winorośli z Abruzji. 

Szczepy

Montepulciano i Trebbiano to dwie sztandarowe odmiany winorośli firmy Masciarelli. Kiedyś mało znane, dzisiaj zajmujące czołowe miejsce we włoskiej enologii. Wybitne wina ze szczepu Montepulciano takie jak np. Villa Gemma zawierają sporo kwasowości, zachowując dużo ciała. Charakteryzują się znakomitą mieszanką czerwonych owoców i ziół. W podstawowych winach Montepulciano owocowa kwasowość słabnie, a pojawia się więcej korzennych i beczkowych aromatów. Z kolei odmiana Trebbiano daje lekkie i rześkie, często soczyste wina, podkreślone subtelnym aromatem i smakiem. 

Historia

Winnicę Masciarelli założono w 1981r. przez Gianni Masciarelli, pioniera w nowoczesnej uprawie winogron z Abruzji. Pasję do wina odziedziczył po dziadku Umberto, co zaowocowało pierwszymi eksperymentami winiarskimi w dość młodym wieku. Śmiałe i nowatorskie podejście do produkcji wina, sprawiło, że stał się jednym z największych oraz najbardziej uznanych włoskich producentów. Był ikoną i niekwestionowanym symbolem sukcesu nowoczesnej produkcji wina na obszarze Abruzji. W 1984r. na rynku ukazało się znakomite, wysokiej klasy wino Masciarelli Villa Gemma, które rozsławiło Abruzję, wyznaczając nowy poziom jakości tej apelacji. Kilka lat temu firmę Masciarelli wybrano jako jedną ze 100 najlepszych włoskich winnic, które osiągnęły światowy sukces. Działalność tej rodzinnej firmy jest nierozerwalnie związana z terroir, a ochrona ekosystemu, z którym firma jest zintegrowana, stanowi dla niej jeden z priorytetów.

Klimat / Gleba

Region Abruzji na którym położone są winnice Masciarelli, to bardzo zróżnicowany teren: dosyć surowy, z zarysami dzikiego, górzystego krajobrazu. Winnice często położone na zboczach są regularnie wentylowane częstymi wiatrami. To łagodzi upalne letnie dni, pozwalając na stopniowe dojrzewanie tanin. Gleby są przeważnie gliniaste, często czerwone z dużą zawartością wapienia. Teren przeplatany jest licznymi rzekami oraz strumieniami, wyróżnia się ogromną różnorodnością mikroklimatów oraz nisz środowiskowych. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również