Nowy Masciarelli - Trebbiano d'Abruzzo 2020 DOC Zobacz większe

Masciarelli - Trebbiano d'Abruzzo 2020 DOC

16007

Nowy produkt

Trebbiano d'Abruzzo Masciarellego pochodzi z winnic położonych na urokliwych wzgórzach teatynowych. Produkowane jest w całości z winogron Trebbiano, zbieranych wyłącznie ręcznie i delikatnie tłoczonych.

Po fermentacji kontrolowanej na zimno wino poddawane jest krótkiemu starzeniu w stali, aby zachować cechy owocowe i świeżość. Charakteryzuje się słomkowożółtym kolorem. Nos otwiera się intensywnymi aromatami złotego jabłka i brzoskwini, wzbogaconymi nutami frezji i aromatycznych ziół. Na podniebieniu jest świeże i zrównoważone, o dobrym smaku i przyjemnym cytrusowym finiszu. Znów poczuć można kandyzowane jabłka, ciasto morelowe, sok z cytryny i owoce cytrusowe.

Średnio treściwe, delikatne i owocowe wino z dobrą kwasowością. Idealne do letnich dań na bazie ryb, do białych mięs, przystawek i sezonowych warzyw. 

Więcej szczegółów

42,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Masciarelli
Masciarelli

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaWłochy
RegionAbruzja
SzczepTrebbiano d'Abruzzo
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania10-12 °C

Masciarelli

Masciarelli jest znanym winiarzem z Abruzji, regionu w południowych Włoszech. Wina tego producenta pochodzą w większości z prowincji Pescara, z winnic znajdujących się blisko morza. Masciarelli posiada bardzo bogatą listę wyróżnień. W 2004 pięć win tego producenta dotarło do finału na Tre Bicchieri Awards. W 2004 roku otrzymał nagrodę "Winery Of The Year" nadaną przez Gambero Rosso. Jest to nie lada wyczyn, ponieważ nagroda jest przyznawana tylko dla najlepszych piwnic we włoskim przemyśle winiarskim.

Opinie

Napisz opinię

Masciarelli - Trebbiano d'Abruzzo 2020 DOC

Masciarelli - Trebbiano d'Abruzzo 2020 DOC

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne 
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Zawartość alkoholu: 13% 
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu:Trebbiano
  • Region: Abruzja

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: